Odpowie za usiłowanie kradzieży mercedesa i inne przestępstwa

Policjanci z Chojnic zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o usiłowanie włamania do samochodu, kradzieże portfeli z pojazdów a także roweru. Według ustaleń mundurowych sprawca nie tylko usiłował ukraść mercedesa oraz ukradł rower.

Mężczyzna może trafić za kratki na 15 lat więzienia, z uwagi na to, że dopuścił się tych przestępstw w tzw. recydywie.   |  fot. ilustracyjne

Ale również wykorzystywał fakt, że właściciele pojazdów pozostawiali niezamknięte pojazdy, z których kradł portfele wraz z dokumentami i pieniędzmi. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu 25-latkowi zarzuty dotyczące tych przestępstw. Teraz mieszkańcowi gminy Konarzyny grozi do 15 lat więzienia, bo będzie on odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

W ostatnim tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymywali zgłoszenia m.in. o usiłowaniu kradzieży samochodu, kradzieżach portfeli i roweru. Policjanci natychmiast zajęli się tymi sprawami. Po przeanalizowaniu zdobytych informacji i dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili tożsamość sprawcy tych przestępstw. Informacja o poszukiwaniu mężczyzny podejrzewanego o te przestępstwa została przez śledczych przekazana patrolom. W środę funkcjonariusze z patrolówki pełniący służbę na terenie Chojnic zauważyli w centrum miasta tego 25-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży samochodu oraz kradzieży portfeli z dokumentami i roweru wartości tysiąca złotych. Mundurowi odzyskali większość skradzionych dokumentów Teraz jego losem zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP