Odnaleziono ciało poszukiwanego mężczyzny

Na Jeziorze Charzykowskim rozpoczęto akcję poszukiwania mężczyzny, który prawdopodobnie utonął. Policja otrzymała zgłoszenie od rodziny 60 - latka ok. godz. 18:00.

Wieczorem zaalarmowano policję i strażaków informując, że w Jeziorze Charzykowskim mogło dojść do utonięcia. Niezwłocznie rozpoczęto akcję poszukiwawczą.   |  fot. B.D.

W akcji poszukiwawczej udział brali policjanci, strażacy, członkowie WOPR i gdańska grupa ratownictwa wodnego. Przed godziną 22 w okolicach Wolności płetwonurkowie z Gdańska wyłowili ciało mężczyzny, mieszkańca Wejherowa, który rano wypłynął rowerem wodnym łowić ryby.   

Okoliczności tragedii nie są znane. Wyjaśniać to będą policjanci pod nadzorem prokuratora.

(red)

Aktualizacja: Policjanci z Chojnic w sobotę (9.09.) prowadzili poszukiwania mężczyzny, który ostatni raz był widziany, jak pływał rowerem wodnym po jeziorze charzykowskim. Do akcji poszukiwawczej skierowano funkcjonariuszy ogniwa wodnego, policjantów służby patrolowej i wydziału kryminalnego. Przeczesywano teren linii brzegowej, penetrowano akwen oraz ustalano okoliczności zgłoszenia.

Do działań włączyli się strażacy z Chojnic i Charzyków oraz płetwonurkowie straży pożarnej z Gdańska. Późnym wieczorem poszukiwania zakończono – z jeziora wyłowiono ciało zaginionego. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę nad jeziorami i rzekami, a także podczas korzystania ze sprzętu wodnego. W sobotę około godziny 18:00 dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który wypłynął rano na ryby rowerem wodnym i według świadków z niego nie powrócił.

Członkowie rodziny zaniepokojeni długą nieobecnością mężczyzny zaczęli go szukać, ale jedynie zauważyli dryfujący rower wodny po jeziorze bez sternika. Po otrzymaniu tej informacji, oficer dyżurny natychmiast poinformował służby ratunkowe, a także we wskazane miejsce skierował funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-wodnego.

Policjanci wydziału prewencji penetrowali linię brzegową jeziora, a policjanci z ogniwa wodnego akwen jeziora oraz przybrzeżne szuwary. Do działań poszukiwawczych włączyły się służby ratownicze straży pożarnej, członkowie WOPR i gdańska grupa ratownictwa wodnego. W poszukiwaniach został użyty sonar, który bardzo ułatwia poszukiwania w wodzie.

Policjanci z zespołu poszukiwań i identyfikacji osób weryfikowali informacje przekazane przez rodzinę zaginionego oraz świadków. Przed godziną 22.00 płetwonurkowie z jednostki ratowniczej z Gdańska odnaleźli zwłoki 60 - letniego Wejherowianina, którego wyłowiono w okolicach miejscowości Wolność. Do pracy przystąpił technik kryminalistyki i funkcjonariusze dochodzeniowo – śledczy, którzy pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny i przesłuchiwali świadków.

Pomimo, że sezon letni dobiega końca, policjanci apelują do wszystkich osób wypoczywających nad jeziorami i rzekami o ostrożność i rozwagę.

KPP

Zapisz