O bilboardzie na sesji Rady Gminy

Dziś (10.11.) odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Chojnice w kadencji 2006 - 2010. W odróżnieniu od miasta i powiatu, w porządku obrad było wiele projektów uchwał.

Taki baner pojawił się w dniu dzisiejszym przy rondzie w centrum miasta.   |  fot. m.n.

Został on dodatkowo rozszerzony o uchwałę dotyczącą przyjęcia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Były także w porządku obrad dwie uchwały w sprawie ustalenia planów miejscowych terenów dla największego letniska w gminie. Jeden z zainteresowanych ich przyjęciem, Hubert Harsz z firmy Euven, także był na sesji. Dziś rano przy rondzie im. 25 – lecia NSZZ Solidarność pojawił się bilboard, na którym reklamowany jest antywójtowski tekst, który ukazał się na portalu należącym do tej firmy. Wójt Zbigniew Szczepański skomentował ten fakt w trakcie obrad następująco: „Niektórzy muszę czekać na pomniki całe życie, ja się doczekałem go dziś w Chojnicach. Ten tabloid oczerniający mnie będzie miał finał w Sądzie Okręgowym w Słupsku. Ma on związek z tym, co dzisiaj będzie uchwalane, czyli planami miejscowymi dla terenów położonych w Charzykowach. Dwadzieścia lat kieruję tą gminą. Nie przywłaszczyłem sobie złotówki i nigdy nie przywłaszczę. Ten tabloid jest kłamliwy i obraźliwy, w związku z tym absolutnie spotkamy się w sądzie.

Pierwszymi uchwałami były jednak te, które dotyczyły podziału dwóch sołectw i powstania nowych – Funka oraz Klosnowo. Dopiero później zaczęto debatę nad uchwałami związanymi z planami miejscowymi. Pierwsza z nich dotyczyła terenu przy ulicy Długiej. Całą jej treść, włącznie z wszystkimi wymienionymi na 6 stronach biuletynu wymogami, odczytywał przez wiele minut przewodniczący Rady Tadeusz Stelmaszyk. Podobnie postąpił przy następnym planie. Jako pierwszy poprosił o głos Hubert Harsz. Domagał się odłożenia głosowania, gdyż jego zdaniem w czasie konsultacji powinien reprezentować Urząd wójt, a nie dyrektor Wydziału Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej Zdzisław Stormann. Uważał, że podczas rozmów przed miesiącem część jego postulatów została przyjaźnie potraktowana. W materiale sesyjnym zostało jednak radnym zarekomendowane odrzucenie wszystkich uwag, które zgłoszono do projektu planu. Żaden radny nie zabrał głosu w dyskusji. Jednomyślnie zaakceptowali odrzucenie uwag oraz przyjęcie planu miejscowego dla tego terenu.

Drugi plan, który dotyczył osiedla domków letniskowych położonych w pobliżu budynku poczty, również został przyjęty, przy jednym głosie sprzeciwu i jednym (Zbigniew Nojman) wstrzymującym się. Tak radny Tadeusz Kujawski uzasadnił swe głosowanie przeciw: „Szkoda mi tych ludzi. To jedyne miejsce, w którym mogli odpoczywać. Teren ten należy uporządkować, ale sposób rozwiązania tego problemu nie podoba mi się. Głosowałem też przeciwko przystąpieniu do sporządzenia tego planu. Forma konsultacji z tymi ludźmi nie była wystarczająca. Może powinna spotkać się z nimi cała Rada Gminy?”  Pozostałe projekty uchwał, włącznie z tą, która dotyczyła przyjęcia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, zostały przyjęte. Jak powiedziała podczas sesji Barbara Stelmaszyk z Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich, w programie tym ujęto wszystkie uwagi, które dzień wcześniej przedstawiło na piśmie kilka organizacji społecznych. W przerwie obrad odbyła się sesja zdjęciowa, w której wzięli udział radni i władze gminy. Przed nią zabrał głos Janusz Janik, który w imieniu władz powiatowych podziękował radnym i urzędnikom gminnym za współpracę w czasie minionej kadencji.

(je)

fotoreportarz.jpgrelacja_video.jpg

Zapisz

 1. 12 listopada 2010  07:27     anonim

  http://www.czas.tygodnik.pl/index.php?o=arch

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 11 listopada 2010  22:08   Święta Trójca   anonim

  http://www.czas.tygodnik.pl/index.php?o=arch

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 11 listopada 2010  20:36   Powiew nie zalezności?????? ... (1)   kop

  Powiew nie zalezności?????? dba tylko o swój interes pewnie nie dało się przekupić urzędasów.Hubert H jest tak samo wiarygodny jak Andrzej Lepper Kumpel pana S z Charzy i reszty o której było głośno całkiem niedawno w związku z wyłudzeniami .To ta sama szajka

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 4. 11 listopada 2010  20:35   Co za burak z tego Harsza. ... (1)   kop

  Co za burak z tego Harsza. nie poszło po jego myśli to teraz się mści.ten człowiek uprawia taki sam model polityki jak ci panowie w rządzie (opozycja).. mamy dosyć takich dużych dzieci. mam nadzieje że sąd wymierzy Harszowi sprawiedliwą karę za takie bzdury.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 5. 11 listopada 2010  18:23   wójt stawia na turystykę ...   anonim

  wójt stawia na turystykę ... tylko dlaczego nie mówi że ruch turystyczny spada ! dla kogo mają być budowane hotele ? o swoją działkę to zadbał która też miała być pod hotel !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. 11 listopada 2010  15:33   pan charzykowianin nie ... (1)   anonim

  pan charzykowianin nie rozumie jednej rzeczy, gdyby wójtowi chodziło o to by charzy stałosię miejscowością turystyczna to nie przekształcił by swojej działki na mieszkaniową pamiętać należy że działka ta została sprzedana przez gminę a warunkiem przetargu było że kupujacy postawi tam hotel

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 listopada 2010  18:20   nie mam informacji na ten ...   anonim

   nie mam informacji na ten temat ??? czy to prawda czy głupia plota ??? może jakiś konkrecik

   0
   0
 7. 11 listopada 2010  15:26   Hubert (1)   anonim

  faktycznie portal odmawia posłuszeństwa przez dwa dni odnotowaliśmy ponad 10tys odwiedzin co przerosło oczekiwania jak i moce serwera za utrudnienia przepraszamy

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 listopada 2010  18:26   Panie Hubercie teraz jak Pan ...   anonim

   Panie Hubercie teraz jak Pan zaczął to czekamy na więcej !!! Gmina Chojce liczy na Pana

   0
   0
 8. 11 listopada 2010  14:49   portal gminny nie działa?   anonim

  Może to z powodu przeciążenia, może to z powodu interwencji organów, ale strona p.HH niedostępna.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. 11 listopada 2010  13:18   Brawo p.Wójcie Charzykowy ... (1)   Charzykowianin

  Brawo p.Wójcie Charzykowy powinny być miejscowością turystyczną a nie sypialnią Chojnic

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 listopada 2010  14:47   Charzykowy kiedyś było ...   nowy Charzykowianin

   Charzykowy kiedyś było miejscowościa turystyczną ! Teraz te czasy już minęły i "to se ne wróci" ! Własnie pobudowałem "chatkę" w Charzykowie i dla mnie też to będzie tylko sypialnia !!!

   0
   0
 10. 11 listopada 2010  12:33   Mam nadzieje że to będzie ...   anonim

  Mam nadzieje że to będzie pozew w trybie wyborczym i jeszcze przed wyborami dowiemy się jaka jest prawda. Nie jestem zwolennikiem Harsza i jego metod ale jeżeli się okaże że działka którą kupił Kuśnierewicz rzeczywiście ma obciążoną hipotekę na 4,5 miliona to będzie niezła afera że gmina nie zabezpieczyła swoich interesów .Wydaje się to jednak mało prawdopodobne aby Wójt nie wpisał w umowę stosownych zabezpieczeń .Brak takich zabezpieczeń może spowodować że wypowiedzenie użytkowania wieczystego będzie w praktyce nie realne bo kto spłaci te 4,5 miliona? Gmina? Ponadto uważam że Wójt powinien również skierować sprawę do prokuratury .Uważam że jeżeli te oskarżenia są bezpodstawne to Harsz musi ponieść surową kare.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. 11 listopada 2010  12:09   W gminie brakuje kogoś ...   anonim

  W gminie brakuje kogoś pokroju Wenty aby ktoś patrzył wójtowi na ręce, a tak jest jak jest - władza absolutna.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. 11 listopada 2010  10:42   krol lul   anonim

  wojt rekami poplecznikow zniszczyl i niszczy wiele osob , ktore zagrazalyby jego koronie, nareszcie poniesie kare!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 13. 11 listopada 2010  09:33   wójta mamy takiego jakiego ... (2)   obserwator

  wójta mamy takiego jakiego sobie wybraliśmy...ale idą wybory więc każdy może się wykazać ...p.Harsz nie dostał pozwolenia na budowę tego co planował ...PYTAM ...jakim cudem pozwolenie na budowę tawerny nad brzegiem samego jeziora dostała właścicielka restauracji "Małe Swory" ?! ...Park Krajobrazowy ...otulina Parku Narodowego ...linia brzegowa jeziora ...jakieś przepisy obowiązują !!! ...kto to opiniował i wydał pozwolenie ?! ...i ktoś mi powie,że tu jest wszystko w porządku ?! ...bujać to My Panie Wójcie a nie Nas...

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 12 listopada 2010  11:41   Tego nie powinienen opisywać ...   sworak

   Tego nie powinienen opisywać portal tylko tym powinna się zająć Prokuratura !

   0
   0
  • 11 listopada 2010  16:39   Dokładnie- kązdy się ...   anonim

   Dokładnie- kązdy się zastanawia, skąd się to wzielo nad sama woda? Jest to kolejna sparwa która powien opisac portal www.gminachojnice.pl

   0
   0
 14. 11 listopada 2010  07:02   wójt powtarza że musi być ...   anonim

  wójt powtarza że musi być konsekwentny to może niech zacznie od działki której jest właścicielem oszust jeden

  0
  0
  Odpowiedz
 15. 11 listopada 2010  06:50   byłem na radzie i stwierdzam ...   anonim

  byłem na radzie i stwierdzam że radni nawet nie słuchali czego dotyczy głosowanie

  0
  0
  Odpowiedz
 16. 10 listopada 2010  22:58   silno i ciechocin i tak ...   anonim

  silno i ciechocin i tak pójdą za wójtem. tam potrzebny jest egzorcysta

  0
  0
  Odpowiedz
 17. 10 listopada 2010  20:58   Na kogo głosujecie tego macie   Flag

  do kogo pretensje? To zawsze "oni" sa winni.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. 10 listopada 2010  19:54   Co jest w tym wszytskim ... (3)   kadencyjnosc

  Co jest w tym wszytskim charakterystyczne- "Żaden radny nie zabrał głosu w dyskusji. Jednomyślnie zaakceptowali odrzucenie uwag.." czyli jak zwykle- jednogłośnie i bez dyskusji. To jest BEZCENNE, myślę, że Pan Burmistrz i Pan Starosta bardzo zazdroszczą Panu Wójtowi. Jak nie Wenta, to Pawlicki, czasem Reder, Albo Biesek zadają trudne i "głupie" pytania, a tutaj- jednogłośnie i bez dysuski. Po jakiego grzyba w takim razie ta rada? do podnoszenia rąk?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 11 listopada 2010  09:05   Gdyby nie radny Wenta to w ...   anonim

   Gdyby nie radny Wenta to w ratuszu byłoby tak samo albo gorzej i tych bilbordów byłoby zdecydowanie więcej.

   0
   0
  • 11 listopada 2010  00:28   a pomysl jak w domu trenuja ...   kuqu

   a pomysl jak w domu trenuja zeby podniesc je jak najszybciej... zeby Wojt zobaczyl... i tak od przeszlo 20 lat.... nic sie w Gminie nie zmienilo.....

   0
   0
  • 10 listopada 2010  20:32   to nie rada to żenada   anonim

   to nie rada to żenada

   0
   0