Nowy rok szkolny w nowej sali (foto, video)

Dzisiejszą datę na długo zapamiętają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół na Nowym Mieście. 3 września odbyła się tu wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2012/13 połączona z oddaniem do użytku sali sportowej.

Pomorska Inauguracja roku szkolnego miała miejsce w Chojnicach.   |  fot. (ro)

- Ta sala była szkole potrzebna. Mimo negatywnych opinii o jej lokalizacji, ten wysiłek inwestycyjny się opłacił - mówił na uroczystości starosta Stanisław Skaja. - W minionych latach zainwestowaliśmy kilkanaście milionów złotych w oświatę.

O budowie tego obiektu mówił także poseł Marek Biernacki. - Wiele było dyskusji, czy sala nie zakłóci porządku historycznego. Ale obecne pokolenie wzięło na siebie odpowiedzialność. Pokolenie, które buduje, ale dba także o spuściznę, bo przecież w ciągu ostatnich lat udało się kompletnie wyremontować cały kompleks pojezuickich budynków.

Zebrani kilkakrotnie przypominali łacińską sentencję "w zdrowym ciele zdrowy duch", życzeniom i gratulacjom nie było końca.

Kilkoro zacnych gości przybyło z prezentami. Poseł Leszek Miller przyjechał z piłką do koszykówki z autografami sopockiego Trefla. Włodarze, m.in. Arseniusz Finster i Jacek Warsiński dorzucili ich jeszcze więcej. Zaś pomorski kurator oświaty Elżbieta Wasilenko oficjalnie obwieściła początek nowego roku szkolnego używając tradycyjnego dzwonka. Wcześniej zaś odznaczyła Ewę Flieger i Brygidę Barton orderami MEN oraz przyznała nagrodę dyrektorowi Pawlowi Boczkowi.

- Tak wielkie uroczystości w tej szkole pamiętam jako młodzieniec - wspominał już  w kuluarach prof. Tadeusz Palmowski. - To wydarzenie tej samej rangi co wizyta kontradmirała Gereona Grzeni - Romanowskiego w 1963 czy nadanie szkole sztandaru we wrześniu 1967.

(ro)

fotoreportaz.jpg relacja_video.jpg

Zapisz

 1. 4 września 2012  18:31   jasnowidz (1)   anonim

  Dokladnie to przewidzialem .W odpowiedzi na krytyke tego straszydla architektonicznego przyzaja sobie medale.Ta elita komunistyczna chojnickiego ratusza jest juz pozbawiona jakiegokolwiek wstydu.Jest jedna rzecz ktora mlodzierz sie od nich nauczy: PIENIADZE i UKLADY sa NAJWAZNIEJSZE. Dziekuje za taka elite. CZEKAM NA ZMIANY w RATUSZU.

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 5 września 2012  19:27   Brawo!   Iga

   Przyznaję zupełną rację. Mam nadzieję że następne pokolenia nie będą utrzymywać takiej postawy jak poprzednicy.

   0
   0
 2. 3 września 2012  17:14   3 września ;) (1)   jsk

  3 września ;)

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz