Nowi policjanci w chojnickiej komendzie

Dwa tygodnie temu w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach służbę rozpoczęło 4 nowych policjantów. W najbliższym czasie funkcjonariusze rozpoczną szkolenie podstawowe, po którego ukończeniu będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chojnickiego.

Nowi policjanci w trakcie realizacji zadań z bliska poznają tajniki pracy w policji.   |  fot. KPP

I Ty możesz zostać jednym z nas. Poniżej wskazówki jak to zrobić. Zapoznaj się i wstąp w nasze szeregi! Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym.

To zawód dla ludzi z pasją. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Praca w służbach mundurowych od zawsze była marzeniem dla tych młodych ludzi, którzy chcieli służyć społeczeństwu. I marzenia się spełniły. Młodzi adepci w najbliższych dniach rozpoczną kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Aktualnie wspomagają chojnicką jednostkę policji w realizacji zadań związanych z pandemią, archiwizacją dokumentów oraz wspierają służbę dyżurną przy przyjmowaniu petentów.

W ciągu ostatniego roku szeregi chojnickiej komendy zasiliło 5 nowych policjantów, ale wciąż zapraszamy – możesz zostać jednym z nas i pracować jako funkcjonariusz policji w garnizonie pomorskim! Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4 tys. zł. Aby rozpocząć swoją karierę w Policji należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych z terenu naszego województwa.

Dokumenty od kandydatów do służby w Policji będą przyjmowane w:

Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach przy ul. Warszawskiej 13 3 w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 36 124

Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-17:30 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć do Policji w 2021 roku.

15 września

3 listopada

30 grudnia

Więcej informacji dotyczących doboru znaleźć można na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/

KPP