Nowe syreny alarmowe

Na początku sierpnia br. Urząd Miejski w Chojnicach zakupił dwie syreny alarmowe. Nowoczesne urządzenia mają za zadanie rozszerzyć słyszalność Centralnego Systemu Alarmowego miasta Chojnice na Osiedle Metalowiec oraz ulicę Tucholską.

Nowe syreny alarmowe weszły do systemu ostrzegania mieszkańców Chojnic przed ewentualnymi zagrożeniami.   |  fot. UM

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych inż. Kazimierz Ginter oraz Miejskie Wodociągi sp. z o.o., które nieodpłatnie udzieliły zgody na montaż urządzeń na należących do nich budynkach.

Umożliwiło to osiągnięcie optymalnego zasięgu poprzez umiejscowienie syren na odpowiedniej wysokości. Chcielibyśmy serdecznie podziękować obu przedsiębiorstwom za współpracę przy tym przedsięwzięciu przyczyniającym się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Chojnic.

UM

 1. 9 września 2019  09:29   Znając nasza chojnicką ... (3)   anonim

  Znając nasza chojnicką władze to ty syreny zawyja za miesiąc jak PO znów przegra wybory :)

  7
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 września 2019  20:13   Ty anonim zacznij historię od sp. "Telegraf"   Horst

   do dnia dzisiejszego jest tego taka lawina, jakiej nie było w całej Europie. Ale oczywiście przekręty twoich kaczych idoli nie przeszłyby ci przez gardło, a oczy oślepły gdyby miały to przeczytać! Prawda baranie jeden?

   4
   3
  • 9 września 2019  15:09   Afera taśmowa, która ...   anonim

   Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit. Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan Afera reprywatyzacyjna Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa Próba doprowadzenia LOT do upadłości Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości Afera stadionowa Afera wyciągowa Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł) Afera z KGHM Afera z Elewarrem Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy! Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc. Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców Podniesienie akcyzy na paliwo Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO Masowa inwigilacja obywateli Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

   4
   5
  • 9 września 2019  11:52   Tak zawyją BARANIE   Zero

   jak KULAWY DEWELOPER vel Balbina wyląduje w pudle razem ze swoją bandą.

   5
   5