Nie będzie ratowników, ale będzie grill

W Chojniczkach nad jeziorem będzie można zjeść coś z grilla czy też kupić napoje. Gmina bezpłatne wydzierżawiła miejsce nad wodą chojnickiemu przedsiębiorcy, a ten w zamian będzie się opiekował tym miejscem.

Plaża w Chojniczkach jest znanym i lubianym miejscem zwłaszcza wśród chojnickiej młodzieży.   |  fot. (olo)

- Latem nad jeziorem w Chojniczkach z grillem i napojami chce stanąć Andrzej Paluch. - Użyczymy temu panu bezpłatnie plażę w Chojniczkach do końca września w zamian za jej sprzątanie i zabezpieczenie toalety – mówi wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański.

Co prawda Paluch nie będzie sprzedawał alkoholu, ale jak się okazuje, jego picie nie jest zabronione ani na plaży w Chojniczkach, ani na żadnej innej plaży w gminie Chojnice w tym w Charzykowach. Gmina trzyma się jednak swojej decyzji i nie zamierza zatrudniać w Chojniczkach ratowników. Za to zwróciła się do powiatu chojnickiego i miasta Chojnice o ich zatrudnienie w tym miejscu.

 - Napisaliśmy do starosty i burmistrza by to oni ponieśli koszty zatrudnienia ratowników w Chojniczkach. My, jako gmina Chojnice mamy takich plaż więcej na naszym terenie, np. w Ostrowitem, Objezierzu czy Kamionce i dlatego nie robimy wyjątku dla Chojniczek – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Według obliczeń WOPR koszt ratowników w Chojniczkach (według przepisów musi być dwóch) to 20 tys. zł na sezon, a więc po 10 tys. zł na samorząd. Panowie, może więc warto wysupłać trochę grosza i zapewnić – głównie młodzieży – bezpieczną kąpiel?

Jak mówi wójt Zbigniew Szczepański gmina Chojnice na ten sezon przeznacza na ratowników 80 tys. zł. Czterech ratowników będzie pilnowało bezpieczeństwa kąpiących się w Charzykowach, a po dwóch w Małych Swornegaciach i Swornegaciach.

Tekst i fot. (olo)

relacja_video.jpg

 1. 23 czerwca 2014  07:13   Przemku ciekawy, najlepiej ...   anonim

  Przemku ciekawy, najlepiej jak podejdziesz do pana Palucha i sam go o to zapytasz i poprosisz o pozwolenie, bo ty taki spoleczny kontroler sie robisz, na pewno ci pokaże

  0
  0
 2. 22 czerwca 2014  22:14   Ognisko   Przemek

  Witam. Aktualnia plaża w Chojniczkach jest pod nadzorem p. Andrzeja Palucha. Zauważyłem, ze plaża została ogrodzona a po lewej stronie wyznaczone miejsce do rozpalania ogniska. Moim pytaniem byłoby jak wygląda organizacyjno-prawnie rozpalanie tam ognisk, czy jest to całkowicie legalnie i czy nie potrzeba jakiś zezwoleń itp??

  0
  0
 3. przedwczoraj 18:13   Jezioro Chojniczki   Hania

  A jak dojechać tą drogą która tam prowadzi.Skoro tam są same dziury.

  0
  0
 4. przedwczoraj 18:13   Jezioro Chojniczki   Hania

  A jak dojechać tą drogą która tam prowadzi.Skoro tam są same dziury.

  0
  0
 5. 31 maja 2014  10:17   UWAZAM ŻE....... (1)   max

  w Charzykowach wystarczy 2 ratowników, oni nie mają co robić - poza bałamuceniem małolatek.... a Tych 2 z nadwyzki skierować do Chojniczek......

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • dziś 12:50   prawda   Bob

   masz racje od lat jest ich tam tak wielu ale to po znajomosci zalatwiane posadki wiec nic sie nie da zrobic

   0
   0
 6. 31 maja 2014  09:41   20 tys. mniej na klub z ...   anonim

  20 tys. mniej na klub z Mickiewicza i jest kasa na ratowników ! Życie ludzkie jest najważniejsze i nie ma na to ceny. Ale musi być premia dla piłkarzy za ...spadek do II ligii !

  0
  0