Neverin mistrzem Polski

Załoga Neverin w składzie Bogusław Lunitz, Maciej Lunitz i Michał Ilkowski zdobyła Międzynarodowe Mistrzostwo Polski Jachtów Kabinowych. Mistrzostwa odbyły się w Giżycku.

Zwycięska załoga Neverin.   |  fot. nadesłane

Jak relacjonuje Maciej Lunitz, pierwszego wietrznego dnia załoga Neverin wygrała z dużą przewagą oba wyścigi. Kolejnego dnia w czterech wyścigach Neverin radził sobie nadal świetnie, zajmując 1, 4, 3 i 2 miejsce, co pozwoliło utrzymać kilkupunktową przewagę nad załogą Black&White i Nosterem z mistrzem Polski z zeszłego roku Łukaszem Paterem za sterem.

Trzeciego dnia mistrzostw sporo działo się w pierwszym wyścigu. - Pierwszy wyścig prowadziliśmy od początku, ale tuż przed metą zabrakło nam wiatru. Pozostałe załogi popłynęły w poprzek trasy wyżej, a my, przy kursie wprost do mety, nie widzieliśmy najmniejszego powodu, aby je pilnować. Bardzo złudne się to okazało i 10 metrów przed końcem wyprzedził nas Noster.

1

Mało brakowało a stanęlibyśmy przed linią patrząc, jak pozostałe załogi obok wpływają na metę. Przez moment poczuliśmy gorzki smak porażki – niezła nauczka na przyszłość – pilnować przeciwników, nawet wbrew logice trasy – śmieje się Maciej Lunitz.

Ostatecznie załoga wpłynęła na metę jako druga, a w drugim wyścigu zgodnie z planem wygrała i zdobyła Mistrzostwo Polski 2012 w klasie T-3.