Najlepsi z najlepszych - starosta wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce

Choć od kilku dni trwają już wakacje to nic nie stanęło na drodze absolwentom szkół średnich z powiatu chojnickiego. by stawić się w starostwie i odebrać nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce.

Starosta Marek Szczepański wręczył wczoraj (30.06.) nagrody dla „Najlepszego Absolwenta Szkoły” w roku szkolnym 2020/2021.   |  fot. A. Zajkowska

Starosta Marek Szczepański wręczył nagrody pieniężne 16 byłym już uczniom. Podczas spotkania starosta chojnicki gratulował i chwalił młodych mieszkańców powiatu nie tyle za wysoką średnią, co za ogrom zdobytej wiedzy, którą wykorzystają być może nawet na rzecz mieszkańców naszego samorządu. Włodarz podkreślał, że wiedza, szeroka i wszechstronna jest bardzo pożądana nie tylko na uczelniach, ale także na rynku pracy.

- Wiele się dzisiaj też mówi o kompetencjach, to one są najważniejsze w życiu człowieka, a jedną z takich najważniejszych jest potrafić się uczyć przez całe życie. Ważne też żeby być człowiekiem przygotowanym na zmiany. Świat bardzo pędzi do przodu i pewne kompetencje się w tym czasie zmieniają, ale jeżeli człowiek umie się przystosować do tych zmian to zawsze w życiu sobie poradzi - mówił Marek Szczepański.

Włodarz życzył młodzieży także by uczelnie, na które aplikowali przyjęły ich z otwartymi ramionami oraz spełnienia marzeń. - A tym, którzy wybierają się teraz już do pracy, życzę by trafili na pracodawcę marzeń. Takiego, który spełni ich oczekiwania - winszował. Tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkoły” w roku szkolnym 2020/2021, nagrodę pieniężną w wysokości 800 zł oraz wieczne pióra otrzymali:

Michał Myśliwiec (II LO w Chojnicach), Julia Piesik (LO im Filomatów Chojnickich w Chojnicach), Wiktoria Szatlak (Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach), Ewa Kaczor (Technikum nr 3 w Chojnicach), Anna Mollin (LO im. Wincentego Pola w Czersku), Monika Landowska (Technikum im. Augustyna Szpręgi w Malachinie), Faustyna Piszczek (Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chojnicach), Katarzyna Pięta (Technikum nr 2 w Chojnicach), Agnieszka Czapiewska (Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach), Beata Czarnowska (Medyczna Szkoła Policealna w Chojnicach), Mateusz Klonowski (Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Brusach), Mateusz Naklicki (Technikum nr 1 w Chojnicach), Monika Laskowska (Branżowa Szkoła I stopnia w Malachinie), Natalia Kin (Branżowa Szkoła I stopnia w Brusach), Agnieszka Grzelak (Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w Chojnicach), Seweryn Gierszewski (Technikum nr 4 w Chojnicach).

Anna Zajkowska