Najlepsi Laserowcy na Pomorzu

W miniony weekend na Jeziorze Charzykowskim odbywały się "Mistrzostwa Pomorza – Memoriał Ottona Weilanda" w klasie Laser. Na starcie stanęli zawodnicy w klasie Laser Radial oraz Laser 4,7.

Warunki wietrzne nie należały do najłatwiejszych i wymagały od zawodników sporo umiejętności i doświadczenia.   |  fot. Ł. Dzięcielski

Pomimo silnych wiatrów udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi. W klasie Laser 4,7 Mężczyzn bezkonkurencyjny był Jan Krawczyk z ChKŻ Chojnice, który na 7 wyścigów wygrał aż 5. 2 miejsce wywalczył Miłosz Michalak (YKP Gdynia), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Paweł Trella (MKŻ ARKA Gdynia)

W klasyfikacji Kobiet zwyciężyła ze sporą przewagą Klara Sobczak z ChKŻ Chojnice przed Julią Wróblewską.

Również zacięta walka była w klasie Laser Radial. W klasyfikacji Mężczyzn wygrał Łukasz Machowski z MKS DWÓJKA Warszawa. 2 miejsce zajął Mateusz Grzempa, natomiast 3 miejsce Kacper Żywiczka - oboje z ChKŻ Chojnice.

W klasyfikacji Kobiet zwyciężyła Magdalena Kwaśna, która po 6 latach wróciła na Jezioro Charzykowskie. Po niedawnych medalach Mistrzostw Polski udowodniła, że jest także najlepsza na Pomorzu.

Tekst i foto: Łukasz Dzięcielski. Chojnicki Klub Żeglarski

Zapisz