Nagrody dla artystów w Światowy Dzień Sztuki

Twórcy, artyści, miłośnicy kultury z różnych dziedzin sztuki odebrali dziś w ratuszu nagrody burmistrza Chojnic. Datę wybrano znakomitą – 15 kwietnia czyli Światowy Dzień Sztuki obchodzony w dniu urodzin i na cześć Leonarda da Vinci.

Wręczenie nagród odbyło się dziś w chojnickim ratuszu.   |  fot. (olo)

14 osób wyróżnił burmistrz Chojnic Arseniusz Finster doroczną nagrodą za działalność w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 12 osób otrzymało nagrody finansowe po 500 i 1000 zł, a dwie osoby – z Chojnickiego Centrum Kultury – otrzymały specjalne wyróżnienia – statuetki.

- Dziękujemy wam za wszystko to, co czynicie w dziedzinie kultury – powiedział do artystów burmistrz Arseniusz Finster. - Cieszę się, że mamy fundusz zna nagrody oraz stypendia i kultura w Chojnicach od pewnego czasu  kroczy tą samą prędkością co sport. Artyści i miłośnicy kultury opowiedzieli też o swoich planach i marzeniach związanych z kulturą. Więcej w materiale wideo.

Nagrody otrzymali: Anna Piekarska, Adriana Połom, Joanna Glaza, Jarosława Pabich-Szmyt, Maciej Gostomski, Przemysław Woźniak, Marcin Szopiński, Piotr Dyląg, Barbara Łącka, Aleksandra Siegmiller, Bartosz Pozorski, Aleksander Knitter, a wyróżnienia trafiły do rąk Grzegorza Szlangi i Elżbiety Jakubowskiej.

Tekst i fot. (olo)