Na razie pięć osób z zarzutami

Wracamy do sprawy zdemolowania dwóch mieszkań komunalnych przy ul. Transportowców w Czersku przez grupę zamaskowanych osób. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę i niedzielę. Temat podejmowaliśmy wcześniej.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.   |  fot. ilustracyjne/KPP

W w/w sprawie śledztwo prowadzi chojnicka prokuratura. Przedstawiono już zarzuty pięciu mężczyznom z terenu powiatu chojnickiego. W stosunku do trzech został złożony wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego, jednak Sąd Rejonowy w Chojnicach go odrzucił. Ma być zastosowane poręczenie majątkowe lub dozór policyjny. Śledczy rozważają ewentualne złożenie zażalenia na decyzję sądu.

Zarzuty dotyczą zniszczenia mienia, stosowania gróźb karalnych, narażenia na niebezpieczeństwo wybuchu (rzucano też petardy i race). Mężczyznom grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. Według chojnickiej prokuratury ich działania miały charakter występku chuligańskiego, działali bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.

(red)

 1. 26 kwietnia 2020  13:33   Brawo !!! (1)   Laczek

  "Ekipa remontowa" trafi do pudła, jako fachowcy powinni tam dostać zajęcie przy remontach, albo rozbiórce.

  11
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 27 kwietnia 2020  13:33   Remont   Centrostrzał

   Taaa, będą robili w kafelkach... ☺ Tak im tam fugę przetrzepią, że żylaki popękają... I dobrze. Bydło trzeba trzymać w chlewie albo w kryminale.

   6
   0
 2. 26 kwietnia 2020  07:31   Żenada   Marycha

  Dokładnie....śmieszy mnie jak czytam "SUKCES POLICJI" bo złapali małolata z ziołem.

  4
  8
 3. 25 kwietnia 2020  09:14   Wolne sądy   Ziko

  Zamykają na miesiące lub lata za kilka gramów zioła spokojnych nikomu nie robiących krzywdy malolatow a tu rasowowych bandytow sąd nie zgadza się aresztować.

  45
  3
 4. 24 kwietnia 2020  22:41   PAPIEROWE PAŃSTWO (2)   goutier

  Dwa razy grupa bandytów naraża na pozbawienie życia ludzi o niskim statusie społecznym ,i Sąd jest niezwykle pobłażliwy....jakie środki zastosowano by gdyby ta sama grupa podjęła te same działania i zdemolowała bez przyczyny dom któregoś z sędziów....

  59
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi