Na herbatkę do ... teatru

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę projektu "Teatr Repertuarowy" - tym razem Teatr Stajnia Pegaza przedstawi spektakl na podstawie "Utraconej Czci Katarzyny Blum" Heinricha Bolla.

Fragment sztuki teatralnej "Wstyd".

Spektakl jest grany od 5 lat, a dla chojniczan gratka być może tym większa, że w spektaklu grają chojniczanie: Aleksandra Kania (znana jako wcześniej aktorka Chojnickiego Studia; obecnie grająca z powodzeniem w Sopocie) i (założyciel Chojnickiego Studia, reżyser i inicjator projektu Teatr Repertuarowy) Grzegorz Szlanga. Będzie też można napić się przeróżnej herbaty dzięki uprzejmości herbaciarni Kredenz.
Spektakl odbędzie się 28 maja (piątek) o godz. 19.30 w Chojnickim Domu Kultury. Wstęp: dzięki współpracy z Urzędem Miejskim tylko 8 zł
reżyseria: Ewa Ignaczak, obsada: Aleksandra Kania, Grzegorz Szlanga

Fragment recenzji:

W reżyserowanym przez Ewę Ignaczak poruszającym psychologicznym wodowisku zobaczyliśmy dwoje młodych aktorów. Propozycja niezależnej sopockiej sceny wpisuje się w nurt rozrachunków ze współczesnością zdominowaną przez bezduszną machinę wymiaru sprawiedliwości i żądne sensacji media. Czy w tym świecie można obronić ludzką godność? Czy istnieje jeszcze jedno z najprostszych, warunkujących międzyludzkie relacje pojęć - zwykły wstyd? Spektakl nie przynosi odpowiedzi na te pytania, ale prowokuje do refleksji, zadziwiając jednocześnie formalnym nowatorstwem i oryginalnością inscenizacji.
Pytania i odpowiedzi, specyficzny rytm i dynamika scenicznych obrazów budują teatr, w którym dominują skrajne emocje. Przywołują również wizję okrutnego świata, w którym efektowne i głośne zło zwykle triumfuje nad cichym i niepozornym dobrem. Krańcowo odmienne charaktery - łagodność nie ma wielkich szans w zderzeniu z eksplozją brutalnej agresji, zwłaszcza kiedy spiralę przemocy nakręcają ataki żądnej sensacji bulwarowej prasy.
Serdecznie zapraszamy.

Grzegorz Szlanga

 1. 30 maja 2010  18:45   Ola   anonim

  popieram. Swietne. Bylam pierwszy raz, ale sprobuje byc na nastepnych spotkaniach. Gratulacje dla aktorow, w szczegolnosci dla Grzegorza Szlangi.

  0
  0
 2. 30 maja 2010  12:50   byłem.   ~

  bardzo dobre. swietne aktorstwo. widac ze Szlanga zna sie na rzeczy.

  0
  0