Motor odjechał bez punktów

W sobotę niepokonany wiosną Motor Lublin zmierzył się w Chojnicach z wiceliderem tabeli – Chojniczanką. Ewentualna wygrana gości pozwoliłaby zbliżyć się do rywala na dystans 1 punktu. Dotychczasowe mecze zespołów zakończyły się remisem.

Chojniczanka wykorzystała atut swojego boiska wygrywając w hicie kolejki z Motorem Lublin.   |  fot. Rmak

Niewątpliwie mecz ten był zapowiadany, jako hit 28 kolejki spotkań na zapleczu Fortuna 1 Ligi Polskiej. Zarówno Chojniczanka, jak i Motor Lublin są zainteresowani awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Obie ekipy od dawna nie zanotowały ligowej porażki i będą chciały przedłużyć tę serię. Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta, a dzisiejszy pojedynek zapowiadał się na wyrównany.

CHOJNICZANKA - MOTOR 1:0

Chojniczanka: Broda - Grolik, Byrtek, Niepsuj, Cegiełka, Czajkowski, Van Huffel, Mikołajczyk, Mikołajczak, Plaskowski, Klichowicz.

Gol: 1:0 Mikołajczak 27.

Żółte kartki: Klichowicz, Mikołajczak, Mikołaczyk, Cegiełka, Byrtek (Chojniczanka) - Kołbon, Swędrowski (Motor).

Początkowe minuty to spokojna gra z lekkim wskazaniem na gości, którzy kilka razy zmusili bramkarza Chojniczanki do interwencji. Pierwsze zagrożenie na polu karnym rywala w 27 minucie przyniosło prowadzenie dla miejscowych, kiedy to Mikołajczak zdecydował się na indywidualną akcję. Wpadł między kilku rywali i upadając uderzył z narożnika pola karnego, a piłka wylądowała w okienku bramki Motoru. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy, mimo iż to przyjezdni sprawi lepsze wrażenie, chociażby w grze ofensywnej.

Po przerwie Chojniczanka podkręciła nieco tempo gry, a zagrożenie pod bramką Madejskiego stworzyli m.in. Klichowicz, Grolik, Huffel zmuszając bramkarza gości do interwencji. Wraz z upływem czasu goście za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania a ich desperackie ataki nie miały przełożenia, mimo doliczonego czasu gry - na osiągniecie dla nich korzystnego rezultatu. Chojniczanka wygrało 1:0 z Motorem Lublin i po raz kolejny zrobiła krok w kierunku awansu. Dla gości seria ośmiu meczów bez porażki  dobiegła końca. `