Mistrzowska niedziela tenisistów

W niedzielę (26.06.) w Hali Sportowej Gimnazjum Nr 6 w Koszalinie odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Koszalina w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięli udział zawodnicy z prawie każdego zakątka Polski oraz kilkunastoosobowa ekipa z Niemiec.

Reprezentanci UKS „Ósemka” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice na mistrzostwach w Koszalinie.   |  fot. R. Megger

Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach: dzieci do 12 lat (26 osób), z licencjami do 18 lat (23 osoby), z licencjami powyżej 18 lat (26 osób) i Amatorzy (34 osoby). Łącznie wystartowało aż 109 zawodników. We wszystkich kategoriach grano systemem do dwóch przegranych meczów z możliwością zajęcia trzeciego miejsca od tyłu tabeli.

UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA, BB Auto Chojnice w kategorii Amator reprezentowali: Rafał Megger, Sławomir Wilczek, Mateusz Żychliński, Arkadiusz Domachowski, Leszek Jodaniewski, w kategorii z licencjami powyżej 18 lat Michał Brieger i Sławomir Januszewski, w kategorii dzieci do lat 12 Maksymilian Żychliński.

Nasz najmłodszy reprezentant Maksymilian Żychliński poradził sobie znakomicie zajmując 3 miejsce w swojej grupie wiekowej. Wśród zawodników z licencjami ogromną niespodziankę zrobił Michał Brieger pokonując 3:0 w pierwszym meczu czołowego zawodnika pierwszoligowego Pawła Michnę z Kościerzyny.

Ostatecznie Michał zakończył rywalizację na 5 pozycji. Sławomir Januszewski wywalczył bardzo wysokie 3 miejsce. W najliczniejszej kategorii walka była bardzo zacięta. Arkadiusz Domachowski uplasował się w przedziale 9 - 12. Sławomir Wilczek zajął 6 lokatę. Leszek Jodaniewski zakończył na 5 pozycji. Mateusz Żychliński po przegranym pojedynku półfinałowym z późniejszym zwycięzcą wywalczył 4 miejsce.

Rafał Megger po bardzo emocjonującym pojedynku półfinałowym wygranym 3:2 zmierzył się w finale z Antonim Biedziukiem, z którym przegrał 1:3, zajmując tym samym 2 stopień podium i zostając Międzynarodowym Wicemistrzem Koszalina.

Po zakończeniu turnieju pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała pamiątkowe puchary, a dla sześciu najlepszych zawodników przewidziano dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagrodzony został najmłodszy i najstarszy zawodnik.