Mistrzowie rękodzieła w Bramie Pomorza

W sobotę Brama Pomorza gościła u siebie wyjątkowe osoby – mistrzów rękodzieła z całego regionu. Swoje prace pokazywało aż 60 wystawców. Nic więc dziwnego, że jury miało twardy orzech do zgryzienia.

Poziom wystawianych prac rękodzielniczych był wysoki, toteż jury miało niełatwe zadanie z wyłonieniem laureatów.   |  fot. (olo)

Po raz drugi w Bramie Pomorza na Regionalnych Targach Rękodzieła spotkali się miłośnicy lokalnego rzemiosła, którzy pokazali swoje wyjątkowe prace. Można było nawet podpatrywać niektórych rękodzielników przy pracy, bowiem nawet podczas targów tworzyli kolejne cuda i cudeńka.

Była też okazja do degustacji smakołyków kuchni regionalnej przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jeziorek oraz Mszany, wystąpił też Zespół Pieśni i Tańca „Bławatki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeczenicy.

Jury pierwsze miejsce przyznało Tadeuszowi Zaborowskiemu. Drugie miejsce otrzymał Dom Dziennego Pobytu w Chojnicach za wyjątkową torbę wykonaną z zawleczek od puszek. Trzecie miejsce przyznano Brygidzie Wolańskiej. Wyróżnienia trafiły do Tomasza Birkholza, Barbary Pawlickiej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach.

Art. sponsorowany. Zdjęcia: Olek Knitter