Mistrzostwa w pływaniu

Kolejna rywalizacja o Mistrzostwo Chojnic i puchar Burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera oraz przewodniczącego Rady Miasta Chojnice Mirosława Janowskiego w pływaniu na dystansie 50 m w stylach dowolnym i klasycznym zakończona.

W zawodach pływackich o tytuł Mistrza Chojnic rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.   |  fot. arch.

Puchar Burmistrza Miasta Chojnice trafił w ręce mistrzyni Agnieszki Paczkowskiej w pływaniu na dystansie 50 m stylami dowolnym i klasycznym klas 5 i 6. Zawodniczka zasłużyła na niego bezapelacyjnie.

Najlepszy wynik osiągnęła   w stylu dowolnym 30;74 sek. oraz w klasyku 44;87 sek. Rezultaty te okazały się również najlepszymi wśród uczestniczek całych zawodów i roczników. Druga była Żychska Agnieszka, która odpowiednio uzyskała 34;76 w stylu  dowolnym i 46;13 w klasycznym. Na trzecim miejscu na podium uplasowała się Marta Lewińska 37;11 i 47;88.

Chłopcy w tej kategorii rywalizowali zmiennie. W stylu dowolnym na pierwsze miejsce wskoczył nieoczekiwanie lecz zasłużenie Filip Gańcza 31;66, drugi Juliusz Kowalczyk z wynikiem 32;78, fotokomórka na trzecim miejscu uplasowała Pascala Niemczewskiego 32;79 z różnicą czasu 0;01sek.

Styl klasyczny należał do Pascala Niemczewskiego 41;98, drugi Filip Gańcza 44;68, a trzeci Juliusz Kowalczyk 44;75. Puchar Przewodniczącego Rady Miasta trafił zatem do Filipa Gańczy.

W gimnazjach w klasach pierwszych i drugich wśród dziewcząt rywalizacja odbywała się przemiennie. W stylu dowolnym niedościgniona była Wieczorkiewicz Marta 37;41, druga Żmija Julia 37;69,  trzecia Winiarska Natalia 38;78. W stylu klasycznym wygrała Laskowska Oliwia 48;51, na drugim miejscu znalazła się Wieczorkiewicz Marta 50;70, trzecia była Żmija Julia 53;14.

Wśród chłopców  Mistrzostwo roku 2014 wywalczyli Filip Dyląg 31;68, drugi Remigiusz Buszkiewicz 33;94 oraz Mateusz Borowski, miejsce trzecie 37;99 sek. W stylu klasycznym wymienili się dwaj pierwsi miejscami. Tym razem wygrał Remigiusz Buszkiewicz 43;16, drugi był Filip Dyląg 43;76  a trzeci Adam Golik 49;98sek.

Od kilku lat nie daje szans innym Dorota Skórczewska, która w stylu dowolnym osiągnęła wynik 34;78 oraz 45;06 w klasycznym. Tym samym zdobyła puchar Starosty Chojnickiego. Druga z dziewcząt w stylu dowolnym 35;29 i klasycznym 49;46 była Agata Kalinowska. Trzecie miejsce natomiast w obu konkurencjach  zdobyła Agata Bruska 37;62 i 52;96.

W grupie chłopców na poziomie ponadgimnazjalnym najlepszy wynik w stylu dowolnym należał do Emila Iwickiego 26;18, drugi do Wojtka Wysockiego 28;31, którzy złamali  magiczne 30sekund. Trzecie miejsce należało do Jakuba Kalinowskiego 30;62sek.

W stylu klasycznym Wojtek Wysocki 37;99 rzutem na taśmę pokonał Emila Iwickiego 38;12, trzeci był Jakub Kalinowski 43;65sek. Klub Sportowy OSiR pragnie serdecznie podziękować za wsparcie wszystkim miłośnikom pływania oraz włodarzom miasta i powiatu.