Mimo porażki awansowały do ćwierćfinału

Trzeci mecz grupowy turnieju Pucharu Polski Kobiet w Beach Soccera zakończył się pechową porażką RD Ladies, ale nie przeszkodziło to w awansie do ćwierćfinału rozgrywek.

W niedzielę o godz. 11.00 zagramy półfinał z ISD-UDJ Częstochowa.   |  fot. nad.

Red Devils Ladies Chojnice - Pogoń Pro Fart SAN Lejdis Zduńska Wola 3:5 (0:0, 1:2, 2:3).

bramki: Iwona Wudarczyk 2, Wiktoria Słowy

Beach Soccer charakteryzuje się dwoma typami bramek: tymi strzelonymi efektownymi przewrotkami, i tymi przypadkowymi, które wpadają do bramki po odbiciu się od muldy. Takich goli dzisiaj straciliśmy aż trzy...

ćwierćfinał Pucharu Polski

Red Devils Ladies Chojnice - Sparta Daleszyce 4:3 2:0, 1:2, 1:1)

bramki: Agnieszka Szultka 2, Wiktoria Słowy, Karolina Wierzbicka

Meldujemy się w półfinale rozgrywek Pucharu Polski Kobiet w Beach Soccera! Mecz rozpoczął się znakomicie, prosto z rozpoczęcia gry Agnieszka Szultka potężną bombą otworzyła wynik spotkania. W 4 minucie Wiktoria Słowy po świetnym podaniu Iwony Wudarczyk podwyższyła na 2:0 i nasze dziewczęta takim wynikiem zakończyły pierwszą tercję.

Rywalki rozpoczęły pogoń, w trzech meczach grupowych (wygrały wszystkie) zdobyły aż 31 bramek, więc siła rażenia Sparty Daleszyce była ogromna. W 13 i 16 minucie gry dwukrotnie celnie uderzyły na naszą bramkę i mieliśmy remis 2:2. Ale od czego mamy naszą naturalizowaną Brazylijkę z pięknymi brazylijskimi nogami - tak, ona znowu to zrobiła!!! Agnieszka Szultka grając na pełnej fantazji ponownie trafiła w same okienko strzelając gola na 3:2. Takim wynikiem zakończyła się druga tercja.

Sparta nie mając nic do stracenia ruszyła do ataków, warunki atmosferyczne były ciężkie dla obu drużyn, padał rzęsisty deszcz. W 26 minucie udało im się doprowadzić do remisu 3:3, ale na trzy minuty przed końcem meczu Karolina Wierzbicka trafiła po raz czwarty dla RDL, a nasz zespół nie dał już sobie wydrzeć zwycięstwa i awansu do półfinału Pucharu Polski!

bramkarki: 1 Klaudia Węglewska, 14 Karolina Palacios, zawodniczki z pola: 2 Julia Jargieło, 4 Karolina Wierzbicka, 6 Agnieszka Szultka, 9 Magdalena Szpera (kapitan), 10 Aleksandra Sudyk, 11 Weronika Sikorska, 13 Iwona Wudarczyk, 17 Wiktoria Słowy, 20 Marta Stasiulewicz, 21 Kamila Szafrańska.   Trenerzy Marcin Synoradzki i Bogusław Saganowski. Fizjoterapeuta Magdalena Kołodziej