Mikołajkowy Turniej Charytatywny dla Poli

W sobotę 10 grudnia br. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Chojnicach odbędzie się futsalowy Mikołajkowy Turniej Charytatywny na rzecz małej Poli. Wydarzenie patronatem honorowym objął Burmistrz Brus i Burmistrz Chojnic. Start o 9.00.

Zebrane środki podczas turnieju zostaną przekazane na wspomożenie leczenia dziewczynki.

Pola pochodzi z Brus i cierpi na nieuleczalny, bardzo rzadki zespół Retta. Zespół ten objawia się brakiem umiejętności mówienia i chodzenia. Dzieci te są skazane na całkowitą zależność od osób trzecich, są zamknięte w swoim ciele, nie potrafiąc wyrażać własnych myśli czy potrzeb bez wspomagania się komunikacją alternatywną (AAC). Pola wymaga stałej, kosztownej rehabilitacji.

W turnieju weźmie udział 16 drużyn z branży OZE i nie tylko. Dodatkowo podczas wydarzenia będzie miała miejsce loteria, w której będą do wylosowania przeróżne nagrody przekazane przez różnorodne firmy, m.in. vouchery do restauracji, klubów fitness, na sesję fotograficzną, godzinną konsultację z prawnikiem, instalację fotowoltaiczną i wiele więcej. Wszystko to będzie okraszone świątecznymi wypiekami. Nie zabraknie również gościa specjalnego - Świętego Mikołaja!

UM Brusy