Mieszkańcy i gmina wspierają po pożarze kobietę z dwójką dzieci. Wy też możecie

Gmina Chojnice jak tylko może wspiera kobietę z dwójką dzieci, której dom ucierpiał w niedawnym pożarze w Silnie. – Nie zostawimy tej rodziny bez opieki deklaruje wójt Zbigniew Szczepański.

- Nie zostawimy tej rodziny samej- deklaruje wójt Zbigniew Szczepański.   |  fot. (olo)

- Objęliśmy panią Kamilę i jej dzieci stałym pilotażem i pomożemy jej aż do odbudowy domu – mówi wójt Zbigniew Szczepański. – Muszę też przyznać, że nieszczęścia uczą ludzi jeszcze bardziej pokory i solidaryzmu. Po nawałnicy ludzie inaczej patrzą na takie zdarzenia losowe, bo są świadomi, że każdego może taki los spotkać.

Pani Kamila sama wychowuje dwójkę dzieci. Jej mąż zginął tragicznie blisko dwa lata temu. Musi więc sama radzić sobie nie tylko w życiu, ale również z takimi przeciwnościami. Na szczęście los rodziny nie jest obojętny również przyjaciołom i sąsiadom oraz mieszkańcom Silna i całej gminy Chojnice. Kobieta – ze względu na dzieci i ich naukę nie mogła skorzystać z oferty tymczasowej przeprowadzki – i dostała dach nad głową od prywatnej osoby.

Mieszka bez opłat czynszu nad Barem Stokrotka, a inna rodzina zgodziła się też na pokrycie kosztów bieżących – wody, prądu itp. Wkrótce to zobowiązania weźmie na siebie gmina Chojnice. Wójt Zbigniew Szczepański deklaruje też pomoc w odbudowie zniszczonego domu. Oddelegował też do stałej współpracy z panią Kamilą dwóch pracowników urzędu. Decyzję taką podjął m.in. przez fakt, że ta rodzina kilkanaście miesięcy temu doświadczyła już jednej tragedii, a teraz spotkała ją kolejna.

W niedzielę odbędzie się w Silnie zbiórka środków. Można też pomóc materialnie, szczegóły można znaleźć chociażby na portalach społecznościowych.

Tekst i fot. (olo)


Zapisz

  1. 13 stycznia 2018  16:53   zbiorka   a

    ktos poda adres zbiorki w internecie?

    1
    0
    Odpowiedz