Miejsko - Gminna Olimpiada dla przedszkolaków

6 czerwca odbyła się XII edycja Olimpiady Sportowej dla Przedszkolaków, a jej głównym organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Chojnicach – Przedszkole nr 3.

Jedna z konkurencji została przygotowana przez Straż Miejską o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.   |  fot. nad.

Miejscem rywalizacji drużyn była Hala Centrum Park w Chojnicach przy ul. H. Wagnera 1 oraz teren trawiasty przy Centrum Park, gdzie spotkało się 16 grup przedszkolnych - 8 osobowe drużyny z oddziałów przedszkolnych miasta i gminy Chojnice. ZSP nr 3 gościł przedszkolaków z: Silna, Ostrowitego, Nieżychowic, Nowej Cerkwi, Lichnów, Ogorzelin, Pawłowa, Swornychgaci, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Przedszkoli Niepublicznych: „Skrzaty”, „Tęczowe Misie”, „Bajka”, „Promyczek”, „Wesołe Przedszkolaki”. Wystąpili też gospodarze - drużyna z Przedszkola nr 3.

Olimpiada rozpoczęła się uroczyście od powitania wszystkich dzieci i zaproszonych gości przez Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Karola Kołyszko. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Wydziału Edukacji, Grzegorz Czarnowski, Komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Megger, a także wicedyrektor Przedszkola nr 3, Danuta Siluk.

Olimpiada została podzielona na dwie części:

I – konkurencje rozegrane w Centrum Parku,

II – wspólne zabawy na terenie trawiastym przy Centrum Parku Chojnice.

Dzieci popisywały się biegami, rzutami do celu, golami do bramki, wykonywały slalomy z przeszkodami i zadaniami. Jedna z konkurencji została przygotowana przez Straż Miejską o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wszystkie konkurencje odbywały się przy ogromnym dopingu opiekunów, widowni i drużyn biorących udział w zawodach. Uczniowie z wolontariatu z SP3 dzielnie opiekowali się grupami przedszkolnymi. Pani pielęgniarka z SP3 wraz z wolontariuszkami czuwały nad bezpieczeństwem dzieci. Niezawodni sponsorzy jak co roku pamiętali o małych sportowcach – to od nich wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Na wszystkie dzieci czekały wspaniałe atrakcje m.in.: animatorzy zabaw dziecięcych, zamki dmuchane, wata cukrowa, popcorn, orzeźwiająca lemoniada, kiełbaska z grilla. Podczas zabawy nie było przegranych, każdy zespół świetnie wykonał przygotowane zadania sportowe.

Ostatecznie pucharowe miejsca zajęły zespoły:

I – Przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Chojnicach

II – Przedszkolaki z Oddziału zerowego w Lichnowach

III – Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach

Puchary ufundowane zostały przez Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach. Puchar ufundowany przez Komendanta Straży Miejskiej w Chojnicach zdobyły - Przedszkolaki z Oddziału zerowego w Lichnowach.

 Aleksandra Gruchała