Medalowy ChKŻ

W dniach 6 - 7 pażdziernika w Rybniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasie Optimist. Najlepsze drużyny w kraju rywalizowały w formule 4x4 (tzw. Team Racing), która jest niezwykle widowiskowa.

ChKŻ Chojnice Drużynowy Mistrz Polski w klasie Optimist!   |  fot. Paweł Szczukowski

Po rozegraniu rundy eliminacyjnej, najlepsze cztery drużyny rywalizowały w półfinałach. Nasz zespół wygrał wszystkie pojedynki i awansował do finału, gdzie zmierzył się z OPTI CWM Gdynia. Niestety pierwszy pojedynek wygrała drużyna z Gdyni, jednak nasi zawodnicy nie załamali się i pokazali, że będą walczyć do końca. Ambicja i determinacja przyczyniła się do kolejnych 3 zwycięstw po rząd i wygraniem całego finału 3-1.

Skład zwycięskiej drużyny, Drużynowych Mistrzów Polski w kl. Optimist: Agnieszka Pawłowska, Rafał Pogorzelski, Jacek Kalinowski, Jeremi Szczukowski i Antoni Lipiński.

Laserowcy z kolejnymi medalami

Mamy kolejne dwa złote medale w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser. Laura Szulc zdobyła złoto w klasyfikacji U16 oraz złoto U18. Tuż za podium znalazła się Klara Sobczak, tegoroczna złota medalistka OOM i MP w Sprintach.