Materace Gdynia - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dowiedz się, jak wybrać idealny materac do swojej sypialni w trzech prostych krokach. Krok 1 - Wybór rodzaju materaca. Do wyboru masz materace sprężynowe, piankowe oraz materace hybrydowe.

Warto poświęcić trochę czasu, by wybrać idealny materac, który zapewni nam nieskrępowany wypoczynek i będzie nam służył przez lata.   |  fot. mat. partnera

Materace sprężynowe mogą być kieszeniowe lub multipocket. W obu tych typach materacy sprężyny są zamknięte w kieszeniach, dzięki czemu materac jest bardzo wytrzymały. Materac multipocket ma sprężyn odrobinę więcej, dzięki czemu jest najbardziej wytrzymałym ze wszystkich materacy sprężynowych.

Kto powinien wybrać taki materac? Osoby o dużych sylwetkach, wysokiej wadze ciała, pary oraz osoby, którym zależy na bardzo wytrzymałym materacu, który posłuży im na lata.

Materace piankowe to chyba najpopularniejsze materace, zwłaszcza te wykonane z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Materace wysokoelastyczne dopasowują się do kształtu kręgosłupa pod wpływem jego nacisku.

Dzięki temu mogą go skutecznie podpierać na każdym jego odcinku. Materace termoelastyczne dodatkowo reagują na ciepło ciała, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasowują się do niego. Takie materace znajdziesz na Materacegdynia.eu.

Kto powinien wybrać taki materac? Osoby z problemami z kręgosłupem, schorzeniami kręgosłupa, osoby starsze,osoby intensywnie trenujące lub posiadające wady postawy.

Materace hybrydowe to najbardziej nowoczesne materace, które można uznać za mercedesy wśród materacy. Od spodu mają warstwę sprężyn, jak materace kieszeniowe, a na topie warstwę pianki. Dzięki temu są wytrzymałe, stabilne i świetnie podpierają kręgosłup.

Kto powinien wybrać taki materac? Wszystkie osoby, którym zależy na najwyższym komforcie snu i są gotowe wydać na to większą sumę, niż standardowo.

Krok 2 - Wybór twardości materaca

Możesz wybrać materac miękki, o średnim stopniu twardości, twardy oraz bardzo twardy. Generalnie dobór twardości materaca powinien być dopasowany do Twoich preferencji. Istnieje kilka wyjątków, do których należą:

niska waga ciała - osoby o bardzo drobnych sylwetkach powinny wybierać miękkie materace.

wysoka waga ciała - osoby o wysokiej wadze ciała powinny wybierać twarde lub bardzo twarde materace, jeśli ważą powyżej 100 kg.

materace dla dzieci - dzieciom są polecane tylko materace o średnim stopniu twardości.

materace dla par - jeśli śpisz z partnerem, który ma zupełnie inne preferencje dotyczące twardości materaca niż Ty, możecie zdecydować się na materac z dwoma niezależnymi strefami i dwoma różnymi twardościami.

Krok 3 - Wybór rozmiaru materaca

Rozmiar materaca powinien być dopasowany do Twojej sylwetki. Jeśli śpisz w pojedynkę, wybierz materac pojedynczy o rozmiarach od 90x200 cm do 120x200 cm. Materace o wymiarach 90x200 cm są przeznaczone dla osób o małych sylwetkach, które mają małe sypialnie i zmieści się w nich tylko małe łóżko. Osoby, którym zależy jednak na komfortowym śnie lub mają trochę większe postury, najlepiej, aby zdecydowały się na materac o wymiarach 100x200 cm lub 120x200 cm.

Rozmiary materacy dla par zaczynają się od 120x200 cm. Jest to jednak dość mały materac, na którym nie wszystkie pary będą się komfortowy wysypiać. Za najwygodniejsze materace dla partnerów są uznawane materace o wymiarach 160-180x200 cm. Na takim materacu komfortowo wyśpią się nawet osoby o większych sylwetkach. Wszystkie typy materacy, w dowolnych rozmiarach znajdziesz na Materaceczestochowa.eu.

(mat. partnera)