Majówka na szlaku polskiej kultury

Czy świętowanie można pozbawić cokołu patetyzmu i cieszyć się nim? Tego udało się dokonać stowarzyszeniu Dworek Polski. Wraz ze świetnymi kapelami ludowymi z całego kraju.

Stowarzyszenie Dworek Polski ożywiło i nadało kolorytu uroczystościom 3 maja w Chojnicach.   |  fot. (ro)

To z nich powinni czerpać wzór nasi samorządowcy. Świętowanie rozpoczęli najmłodsi w samo południe w fosie – tańczyli, śpiewali. Obok w gastronomicznych stoiskach uwijały się gospodynie z Chojnic, Pawłowa i innych ościennych miejscowości, serwując rozmaite pyszności.

A od godz. 12.30 na rynku a potem w fosie było już gwarno, wesoło, śpiewnie – za sprawą zespołów ludowych, które przyjechały z różnych stron naszego kraju. Majówka w tej formie znakomicie przypomniała, że mamy rodzimą kulturę, którą można się cieszyć.

(ro)

fotoreportaz.jpg

  1. 4 maja 2015  21:13   majówka   Ela

    super zabawa szkoda, że władz nie było

    0
    0
  2. 4 maja 2015  11:56   Chojniczanin (1)   Chojniczanin

    Współorganizatorem imprezy byli również samorządowcy! Miasto Chojnice i Powiat Chojnicki

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
  3. 4 maja 2015  08:52   dla każdego coś miłego (1)   anonim

    Skoro były uroczystości oficjalne, że niby na smutno, a potem nieoficjalne - na wesoło, to znaczy, że było wszystko, co być powinno. uroczystości o charakterze patriotycznym, czy państwowym zazwyczaj mają charakter poważny (trudno wyczuć, jakie wesołe elementy przy składaniu kwiatów pod pomnikami, salwie honorowej, czy pocztach sztandarowych pan redaktor-malkontent by widział). Kto chciał świętować na poważnie miał taką możliwość, a kto chciał się bawić mógł spędzić miłe popołudnie w fosie. Więc może nie trzeba zawsze i wszystkiego krytykować tylko cieszyć się różnorodnością.

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
  4. 3 maja 2015  23:01   "cokól patetyzmu"   olo

    rozumiem, że to skutek polskiego, majowego świętowania? ;-)) Rzeczownik patetyzm nie jest notowany przez najnowsze słowniki języka polskiego, tj. przez Słownik języka polskiego pod redakcją Mieczysława Szymczaka (1978–81), Słownik współczesnego języka polskiego pod redakcją Bogusława Dunaja (1996), Praktyczny słownik współczesnej polszczyzny pod red. Haliny Zgółkowej (1994–2005) ani Uniwersalny słownik języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza (2003). Nie ma także przykładów użycia tego rzeczownika w korpusie języka polskiego.

    0
    0