Mają niższą taryfę za gaz dzięki pomocy posła Mrówczyńskiego

Chojnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma niższą taryfę za gaz ziemny dzięki zabiegom posła Aleksandra Mrówczyńskiego. Podziękowali za to na piśmie, które znalazło się na stronie chojnickiego posła.

Poselska interwencja zapobiegła odłączeniu od 1 stycznia br. dopływu gazu do 60 budynków w Chojnicach, należących do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej. |   |  fot. arch.

 „Pod koniec roku zwróciły się do mnie władze Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach z prośbą o pomoc w zmianie taryfy dystrybucji i zakupu gazu dla mieszkańców bloków będących w zasobach SM w Chojnicach oraz Czersku. Dzięki podjętym działaniom w spółce Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, wielu mieszkańców Chojnic i Czerska nie musi płacić zwiększonych kosztów nośnika energii w postaci gazu ziemnego. Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc mieszkańcom powiatu chojnickiego.

W piśmie podpisanym przez przewodniczącego Rady Nadzorczej SM Marka Bonę oraz członka zarządu Agnieszkę Pankau w ten sposób podziękowano za pomoc: „Szanowny Panie Pośle, proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za zainteresowanie sytuacją w Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach, za szybką i skuteczną interwencję w bardzo krótkim czasie w sprawie zawarcia umów na dostawę gazu według taryf jak dla gospodarstw domowych pomiędzy Spółdzielnią, a dostawcą gazu PGNiG. Pańska interwencja zapobiegła odłączeniu dopływu gazu do 60 budynków w Chojnicach oraz 5 budynków w Czersku od 1.01.2022 należących do zasobów Spółdzielni. Pozwoliła uniknąć wysokich opłat dla Spółdzielców przez okres dwóch do trzech miesięcy spowodowanych koniecznością zastosowania taryfy rezerwowej.”

oprac. (je)