Jak dobrać zasilacz do laptopa?

Ładowarka czy też zasilacz do laptopa jest standardowym elementem zestawu, który otrzymujemy kupując nowy sprzęt. Jednak zdarza się, że nie możemy korzystać z oryginalnego zasilacza lub potrzebujemy zapasowego egzemplarza.

Aby dobrze dobrać zasilacz musimy zwrócić uwagę na parametry jakie powinien mieć oraz rodzaj wtyczki.

Jak dobrać odpowiedni zasilacz do laptopa? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w naszym poradniku. Podpowiadamy również, co robić, by uniknąć szybkiego uszkodzenia ładowarki. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto zainwestować w dodatkową ładowarkę?

Powody mogą być różne. Najczęstszą przyczyną poszukiwań nowej ładowarki jest awaria oryginalnej. Innym powodem może być korzystanie z tego samego laptopa w domu i w pracy – zapasowa ładowarka zaoszczędzi w takie sytuacji konieczności wożenia jej z miejsca na miejsce.

Zasilacz do laptopa – oryginalny czy zamiennik?

Najprostszym rozwiązaniem na dobranie odpowiedniej ładowarki jest zakup oryginału. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a do tego należy pamiętać, że tego typu sprzęt nie należy do najtańszych. Zobacz, jakie ładowarki znajdziesz w sklepie Neonet i wybierz najlepszą do Twojego laptopa.

Alternatywą może być zamiennik. Obawiasz się, że nieoryginalna ładowarka uszkodzi Twój komputer? Każda oryginalna ładowarka posiada informację o tym, jaką moc ma dany model. Wybierając ładowarkę nieoryginalną zwróć uwagę na to, by parametry techniczne były takie same, jak ładowarki dołączonej w zestawie z laptopem.

Wybierając ładowarkę, zwróć uwagę na takie parametry jak: natężenie prądu stałego (wyrażone w amperach), moc zasilacza podawaną w watach, wtyczka oraz jej polaryzacja.

Zamienne końcówki – jedna ładowarka do kilku modeli

Obawiasz się, że nawet jeśli dobierzesz odpowiednie woltaż, to nie dopasujesz końcówki ładowarki do wejścia zasilającego? Wybierz ładowarkę wyposażoną w kilka różnych końcówek. To nie tylko umożliwi dopasowanie ładowarki do laptopa, ale też pozwoli korzystać z niej przy urządzeniach różnych marek. Pod linkiem www.neonet.pl/akcesoria-komputerowe/zasilacze-i-baterie-do-laptopow.html znajdziesz kilka egzemplarzy z wymiennymi końcówkami.

Jak przedłużyć żywotność zasilacza?

Twoja poprzednia ładowarką przestała działać w zastanawiająco krótkim czasie? Może być to efektem niewłaściwego traktowania ładowarki. Przy kolejnej zastosuj kilka prostych porad, by urządzenie posłużyło Ci dłużej.

Ostrożnie traktuj kabel. Wiele z awarii spowodowanych jest uszkodzeniem kabla. Dlatego unikaj jego plątania, skręcania i zbyt mocnego naciągania. Unikaj również skręcania kabla przy samej wtyczce, to właśnie tam najczęściej dochodzi do uszkodzenia.

Pamiętaj o odpowiedniej kolejności podłączania komputera do zasilania. Najpierw łączymy ze sobą kable ładowarki, następnie podłączamy ją do gniazdka i dopiero na końcu umieszczamy końcówkę ładowarki w laptopie.

Zwracaj uwagę na to, by zasilacz nie nagrzewał się. Nie umieszczaj go w ostrym słońcu ani w pobliżu źródeł ogrzewania. Warto również zwracać uwagę na to, by zasilacz kłaść na podłodze krótszym bokiem lub na nóżkach, jeśli ładowarka takie posiada.

(mat. partnera)

Zapisz