LO im. Filomatów Chojnickich przechodzi na tryb zdalny. Szkoła specjalna pracuje bez zmian

Dwa z ośmiu, dzisiejszych (23.09.) potwierdzonych zakażeń koronawirusem w powiecie chojnickim, to nauczycielki. W związku z tym LO im. Filomatów Chojnickich przechodzi na zdalny tryb nauczania.

Liceum na Nowym Mieście w Chojnicach przechodzi na zdalny tryb nauczania.   |  fot. ilustracyjne/D. Wałdoch

Drugi przypadek pochodzi z Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach. Informację tę potwierdza starosta chojnicki. - Jeśli chodzi o LO im. Filomatów, to szkoła pisze wniosek do sanepidu o wyrażenie zgody na przejście na nauczanie zdalne. My, jako organ prowadzący taką zgodę już wyraziliśmy - informuje Marek Szczepański. - W Zespole Szkół Specjalnych natomiast sytuacja wygląda inaczej, ponieważ nauczycielka będąc na kwarantannie miała pobrany wymaz i wynik okazał się być dodatni. Nie miała kontaktu z kadrą pedagogiczną, ani uczniami, także szkoła pracuje normalnie - dodaje starosta.

- Zakażona pani nauczycielka z Zespołu Szkół w Chojnicach, nie jest wśród osób wykazanych w dzisiejszym raporcie (wynik przyszedł po południu - przyp. red.) Po zebraniu wywiadu oraz ocenie ryzyka narażenia, podjęto decyzję o objęciu uczniów, z którymi miała lekcje, nadzorem epidemiologicznym. Osobom pod nadzorem zaleca się unikanie skupisk ludzkich, wydarzeń towarzyskich oraz sytuacji, gdzie jest prawdopodobieństwo kontaktu z dużą grupą ludzi. Zaleca się również obserwację stanu zdrowia - informuje Iwona Jażdżewska. Rzecznik prasowy chojnickiego sanepidu potwierdza także, że na wniosek dyrekcji szkoły, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chojnicach wydała pozytywna opinią odnośnie przejścia placówki na nauczanie zdalne.

- Osiem osób wykazanych w raporcie z dnia 23.09.2020 to: dwie osoby przebywające wcześniej na kwarantannie po kontakcie z innym zakażonym oraz sześć osób, które skierował na badania lekarz rodziny. Jedna spośród ośmiu osób jest nauczycielem. W związku z tym, że przebywała ona na kwarantannie, żadne działania w stosunku do miejsca pracy nie zostały podjęte - przekazuje Iwona Jażdżewska.

Anna Zajkowska