Konkurs recytatorski dla najmłodszych

W Przedszkolu nr 3 wchodzącym w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Dzieciństwo wierszem malowane”.

Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i innych.   |  fot. nad.

Uczestniczyły w nim dzieci 5, 6 - letnie. W konkursie wzięło udział 31 uczestników, którzy reprezentowali 11 przedszkoli z terenu miasta, placówki publiczne, jak i niepubliczne.

Komisja konkursowa, w skład której weszli: Małgorzata Guzelak bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, Paulina Wenda logopeda z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chojnicach oraz Beata Stopa z Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach, podkreślała wysoki poziom konkursowych recytacji oraz ogromny talent i zaangażowanie wszystkich uczestników. Konkurs otworzyła Dyrektor Przedszkola nr 3  Danuta Siluk.

W przerwie, podczas burzliwych obrad jury na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Wyniki:

I miejsce Dominika Borchardt z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek”

II miejsce Gaja Golińska z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Skrzaty”

III miejsce Lena Kmieciak ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Zerowymi.

Wyróżnienia:

Rozalia Bukowska z Niepublicznego Przedszkola „Bajka,

Inka Berlińska z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Skrzaty”,

Ignacy Sochan ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Zerowymi.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książki i gratulacje, natomiast dzieci, które zajęły I - III miejsca i wyróżnienia, otrzymały dodatkowe nagrody. Wszystko zostało ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola nr 3 oraz Szkołę Podstawową nr 3. 

Konkurs przygotowały Aleksandra Gruchała i Joanna Laszkiewicz, nauczycielki z Przedszkola nr 3.

(nad.)