Konkurs literacki rozstrzygnięty

30 października br. został rozstrzygnięty konkurs literacki zorganizowany w ramach projektu „Historia o tym, że nawet z kuchni drogi mogą wieść ku wolności”.

Ideą organizatora konkursu było zgłębienie wiedzy historycznej w odniesieniu do wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości na ziemi chojnickiej.   |  fot. GOK

Konkurs skierowany był do osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia mieszkających na terenie całego kraju. Przedmiotem konkursu były prace literackie w dowolnej formie  o maksymalnej długości tekstu 3 strony formatu A4 w dwóch kategoriach:

a. Biografie działaczek z regionu chojnickiego – niepodległościowych i społecznych inspiracją do przemyśleń na temat różnych form walki o niepodległość.

b. Działalność Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Chojnice, jako spuścizna idei Zjednoczonego Koła Ziemianek.

Prace nadesłane na konkurs zostały ocenione przez Komisję w składzie: Justyna Rząska, Krzysztof Syngierski, Maria Eichler, Andrzej Lorbiecki.

Komisja konkursowa zdecydowała o następującym podziale nagród:

I miejsce: Paweł Wnuk Lipiński, Listy „Najdroższe siostrzyczki” i „Witaj kochana” - nagroda w wysokości 1000 zł;

II miejsce: Wioletta Winiarska, „One budowały Niepodległą Polskę. Niezwykłe kobiety z powiatu chojnickiego” – nagroda w  wysokości 800 zł;

III miejsce: Katarzyna Mróz, „Marianna Pestka. Próba rekonstrukcji biografii” – nagroda w wysokości 500 zł.

Wyróżnienie: Ewa Chrapkiewcz, „Dytyramb na cześć Władysławy Wolszlegier” – nagroda w wysokości 200 zł.

Z wymienionymi osobami Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach skontaktuje się poprzez pocztę  elektroniczną, z której zostały nadesłane prace. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Konkurs jest elementem projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2020 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. 

GOK