Koncert z gwiazdą

Holiday Club nabrał rozpędu - co tydzień prezentując muzyczne party w nowej odsłonie. A już w sobotę 31 lipca na bywalców dyskoteki czeka muzyczny mix i nie byle kto, bo sam Liber.

Marcin Piotrowski, czyli po prostu Liber ma na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród a jego dorobek artystyczny jest imponujący.

Wszystkich uwielbiających tańczyć i dobrze się bawić zapraszamy w ostatnią sobotę lipca od godz. 21 do Holiday Club. Satysfakcja gwarantowana!

Biografia

Liber właściwie Marcin Piotrowski (ur. 10 lipca 1981r w Obornikach) - raper, autor tekstów, działający na polskiej scenie już ponad 20 lat. Muzyczną drogę rozpoczął w 1999 r. tworząc wspólnie z Krisem (kuzyn) oraz Doniem grupę hip-hopową Ascetoholix. Asceci, bo tak byli często nazywani w pierwszych latach swojej działalności wydali dwa nielegale "3xlak" w 1999 roku oraz w 2000 roku "Nazwij to sam". W 2001 roku zespół nawiązał współpracę z wytwórnią Camey Studio, co zaowocowało wydaniem pierwszego legalnego album pt. "A". To na nim znalazł się kultowy numer pt. "Już dawno", wykorzystany na ścieżce dźwiękowej do filmu Sylwestra Latkowskiego pt. "Blokersi".

Rok 2003 był rokiem przełomowym. Po ukazaniu się drugiej płyty pt. "Apogeum" na której znalazł się m.in. numer "Suczki", grupa dotarła do szerszego grona odbiorców, zyskując popularność i rozgłos. W 2004 roku światło dzienne ujrzał pierwszy solowy album Libera pt. "Bógmacher". Wydawnictwo promowały takie utwory jak "Skarby, które w 2005 roku na gali Eska Music Awards zostały Hitem Roku Polska, "Jedna z dróg", "Gdzie indziej", czy "Pomnik". Płytę gościnnie wsparła grupa 52 Dębiec, a także raperzy: Doniu, Kris, Mezo, Owal i „Marian”, były wokalista gothic metalowej formacji . Krążek zyskał uznanie wśród słuchaczy, docierając na 13 miejsce zestawienia OLIS.

Rok 2006 dostarczył słuchaczom ekipy z Wielkopolski płytę pt. „Adsum”. Wydawnictwo promowały cztery single pt. „Tak wyszło”, „To tylko my”, „Afrodyzjak” oraz „Chcemy wojny”. Album wsparty gościnnie przez Sylwię Grzeszczak, był jednocześnie ostatnim jaki Liber nagrał pod szyldem Ascetoholix. W tym samym roku wspólnie z Kubą Mańkowskim ówczesnym gitarzystą zespołu Pneuma i Sylwią Grzeszczak, raper założył projekt o nazwie Rio Boss. Utwory tej formacji to: „Ju-es-ej”, „Oczy chcą” i „Roberto”. Ten trzeci ukazał się na kompilacji różnych wykonawców Rap Eskadra 5 – Zima 2007.

„Moderato” albumu, który swoją premierę miał w 2007r, jest efektem zjednoczenia sił Libera i Donia. Promocja płyty oparta była na utworach pt. „Najszybszy w mieście” z udziałem Dimy, czy „Dzień dobry Polsko”. Gościnnie w nagraniach wzięli także udział: Sylwia Grzeszczak, VitoWS, Evayah oraz Lejery. W 2008 roku album pt. „Ona i On” nagrany we współpracy z Sylwią Grzeszczak, był początkiem nowej, muzycznej drogi Libera, który po latach działania w zespole i gatunku hip-hopowym, zdecydował się poszerzyć muzyczne horyzonty i sprawdzić się w gatunku popowym.

Wydawnictwo promowały trzy piosenki pt. „Nowe szanse”, „Co z nami będzie” i „Mijamy się”. Dobry odbiór poszczególnych singli jak i całego krążka, przyczynił się do późniejszego sukcesu. Sylwia i Liber zostali Artystką Roku - Polska i Artystą Roku - Polska Eska Music Awards 2009 a płyta, Albumem Roku - Polska Eska Music Awards 2009. Pierwsze podsumowanie drogi muzycznej Libera, to płyta pt. „Wczoraj i dziś”. Jej premiera odbyła się w 2009 r. i tworzy kompilację nagrań z lat 2002-2009, a więc można usłyszeć na niej: Krisa, Donia, Sylwię Grzeszczak, Owala, Mezo, czy zespół Kombii. Bonusem do wydawnictwa była dołączona płyta DVD na której znalazły się teledyski.

Rok później na gali Viva Comet Awards 2010, Liber zdobywa nagrodę Artysty Roku. Po 3 latach od muzycznego podsumowania w roku 2012 premierę miała płyta pt. „Magia Futbolu”. Liber miłośnik piłki nożnej, zdecydował się nagrać album w całości poświęcony tej tematyce. To na nim znalazł się nieoficjalny hymn Reprezentacji Polski na Euro 2012 stworzony wspólnie z góralską kapelą InoRos pt. „Czyste szaleństwo”, jak również piosenka pt. „Pola karnego list”. Płytę otwiera wyjątkowe intro, nagrane przez legendarnego dziennikarza i komentatora sportowego Tomasza Zimocha.

Pod koniec roku Liber reprezentując rodzime Oborniki, wziął udział w muzycznym programie TVP2 „Bitwa na Głosy” gdzie razem ze swoją drużyną zajął 3 miejsce. Jeszcze przed startem programu, publiczność usłyszała stworzoną specjalnie na tę okazję piosenkę, której tytuł „Ludzki Gest” jest jednocześnie nazwą stowarzyszenie dla którego reprezentacja Obornik dowodzona przez Libera walczyła w programie. W 2013 roku odbyła się premiera albumu pt. „Duety”. Liber otwarty na różne kolaboracje i gatunki muzyczne, zaprosił do współpracy wielu Artystów i tak usłyszeliśmy w dwóch promujących go singlach pt. „Wszystkiego na raz” i „Nie patrzę w dół” młodą Kaszubkę Natalię Szroeder.

Z kolei w piosence pt. "Winny", Libera wsparł wokalnie Mateusz Mijal. W nagraniach udział wzięli także: Andrzej Krzywy z zespołu De Mono, Wojtek Łuszczykiewicz z zespołu Video, Rafał Brzozowski, lekkoatleta Marcin Urbasia oraz śpiewaczka Alicja Węgorzewska. Bonusem na płycie była piosenka nagrana z zespołem InoRos pt. "Czyste szaleństwo", która rok wcześniej pojawiła się na płycie pt. "Magia Futbolu" oraz alternatywna wersja pochodzącej z płyty pt. "Ona i On" piosenki „Co z nami będzie” nagrana w duecie z Sylwią Grzeszczak. Po 4 latach również w roku 2013, Liber po raz kolejny zostaje Artystą Roku - Polska Eska Music Awards 2013.

Współpraca Libera z Natalią Szroeder w 2015 roku doczekała się kontynuacji w postaci utworu pt. „Teraz Ty”. Na początku roku 2015 duet zaprezentował swoją ostatnią wspólną piosenkę pt. „Porównania”. Miłą, muzyczną niespodziankę przyniósł rok 2018. Po 10 latach od premiery kultowego albumu pt. „Ona i On”, sympatycy Sylwii Grzeszczak i Libera mogli ponownie usłyszeć Ich wspólny utwór zatytułowany „Dobre myśli".

W 2019 roku Liber pamiętając o dobrym odbiorze piosenki pt. „Czyste szaleństwo” nagranej z zespołem InoRos w 2012 roku, decyduje się po latach nawiązać współpracę z góralską kapelą w wyniku której powstają trzy wspólne utwory pt. „Piękne życie”, „Piątunio” oraz „Miasto smoka”. Pierwszy z nich pod koniec roku doczekał się również remixu.

Rok 2020 przynosi niespodziewany powrót Libera do muzycznych korzeni. Przed oficjalną premierą płyty, która odbędzie się 11 grudnia, słuchacze poznali trzy promujące ją single pt. „Latarnie” z gościnnym udziałem Poblo, „Olo!” oraz „ID”, który jest jednocześnie tytułem nowego albumu.

LiberOfficial - zobacz!