Koncert braci Szczepaników z Pectusa zgromadził tłumy chojniczan

Wczoraj (sobota 25.06.) w drugiej odsłonie Dni Chojnic 2022 na terenie parku 1000-lecia w pobliżu naturalnej trawiastej widowni, jaką są zbocza Górki Piaskowej, wystąpił Jarosław Janiszewski z zespołu Czarno – Czarni oraz grupa Pectus.

Gwiazdą drugiego dnia obchodów Dni Chojnic był zespół „Pectus”.   |  fot. (je)

W pierwszej części wystąpił lider zespołu Czarno – Czarni, który wraz z kolegami zespołu wystąpił przed kilku laty na Dniach Chojnic. Wtedy jeszcze scena była ustawiona na płycie Starego Rynku. W tegorocznej edycji w tej lokalizacji odbywa się jedynie Jarmark Świętojański. Można jeszcze dziś odwiedzić jego stoiska.

Miejsca siedzące na ławkach w pobliżu „żarłowozu na kółkach XXL” (nazwa własna) i na Górce Piaskowej oraz stojące przy scenie wypełniły się dopiero około 21.00, kiedy to rozpoczął się koncert zespołu Pectus. Tworzą go czterej bracia (w tym bliźniacy) Szczepanik. Jeden z nich, jak przekazał lider zespołu Tomasz Szczepanik, musiał z powodu kontuzji grać na gitarze korzystając z pomocy stołka. Spore wrażenie na widzach robiły nie tylko przeboje zespołu, ale i projekcje na telebimach ustawionych na scenie.

Dziś (niedziela 26.06) w ostatniej części Dni Chojnic od 14.00 w Fosie Miejskiej koncert Big Bandu Chojnice. Potem (od 15.00) scenę w amfiteatrze zajmą seniorzy z województwa pomorskiego, którzy mają w Chojnicach swoje święto. Na zakończenie tej imprezy (od 18.00) wystąpi znany satyryk Krzysztof Daukszewicz.

(je)