Koncert Julii Kurszewskiej on-line

Chojnickie Centrum Kultury i firma CT Media zapraszają na internetowy koncert Julii Kurszewskiej i BarthuS\'a. Premiera wydarzenia będzie miała miejsce w piątek 5 czerwca o godz. 20:00.

Na koncert transmitowany na żywo zapraszają organizatorzy.   |  fot. nad.

Na początku 2019 roku chojniczanka Julia Kurszewska we współpracy z Bartkiem Szałańskim BarthuS stworzyła mini album muzyczny pt. "Wstecz". Epka składa się z pięciu utworów, do których teksty napisała Julia. Utwory są spójną opowieścią o tym jak różne mogą być emocje towarzyszące rozstaniu, o tym że czasem borykamy się z wewnętrznym żalem, a czasem szukamy tej drugiej warstwy, czyli pozytywnych emocji płynących z relacji z drugim człowiekiem - opowiada wokalistka.

Julia Kurszewska jest studentką IV roku kognitywistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poza nauką zajmuje się swoją największą pasją jaką jest muzyka. Swoje pierwsze kroki stawiałam na scenie Chojnickiego Centrum Kultury i właśnie tutaj nauczyłam się jak ważnym elementem muzyki są słowa. Z tego powodu piszę teksty samodzielnie dzieląc się w ten sposób swoimi przemyśleniami. Uwielbiam elektroniczne nowoczesne brzmienia, które są ciekawym kontrastem dla słów, które układam w wersy. Nie zamykam się w jednym gatunku, stale poszukuję nowych brzmień i inspiracji, czy to w sztuce, czy w przykładach życia codziennego - mówi solistka.

Dzięki firmie CT Media na scenie ChCK stanęły ekrany LED P3 o wysokiej rozdzielczości 4K i odświeżaniu 3840Hz, które wzbogacą koncert o niezwykle efektowne wizualizacje.  Koncert transmitowany będzie na facebookowym profilu ChCK i na portalu YouTube.

Ł. Sajnaj