Kolejny sukces Boxing Team Chojnice

Podczas odbywających się w miniony weekend Mistrzostw Wybrzeża w Starogardzie Gdańskim Mateusz Gappa reprezentował barwy Pomorza w meczu z Litwą.

Udanie w ringu zaprezentował się Mateusz Gappa, który wygrał walkę.   |  fot. Dariusz Stoński

Po jednej z najciekawszych walk wychowanek Marcina Gruchały zastopował swojego rywala w trzeciej rundzie i przyczynił się do zwycięstwa Pomorskiego Okręgu Bokserskiego. Warto dodać, że już następnego dnia stanął do walki o miano najlepszego kadeta wagi ciężkiej na Pomorzu. Stoczył bardzo wyrównaną walkę, czego odzwierciedleniem jest werdykt 2:1, na korzyść Mateusza.

Marcin Gruchała po walce powiedział - jestem pełen szacunku i uznania dla postawy Mateusza. Jest młody człowiek, który wrócił do ringu po bardzo ciężkiej kontuzji. Stoczenie dwóch pojedynków na wysokim poziomie w ciągu dwóch dni jest dowodem ambicji i determinacji. Godnym odnotowania jest też fakt, że w narożniku Mateusza Gappy sekundował Andrzej Plata, co jest świetnym dowodem na to, że w rywalizacji sportowej można działać wspólnie i pomagać sobie nawzajem, dla dobra zawodników.

(nad.)

Zapisz

 1. 14 marca 2019  11:20   Stargard, to miejscowość ...   anonim

  Stargard, to miejscowość pod Szczecinem, natomiast Gdański, to Starogard.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 13 marca 2019  12:14   Kolejny sukces....gratulacje!   Obserwator

  Czytałem wczoraj wypowiedz pana Marcina Gruchały "Szósty raz jesteśmy najlepszym klubem bokserskim na Pomorzu, jesteśmy dziewiątym klubem w Polsce"....to znakomity sukces, boks jest ważną dziedziną sportu bo uczy przede wszystkim charakteru, a klub dostaje miesięcznie na utrzymanie....800zł! To skandal, jaki to jest procent z tego co dostaje Chojniczanka?

  8
  3
  Odpowiedz