Kolejarz ma sponsora tytularnego na nowy sezon

Kolejarz/Ekomel Chojnice – pod taką nazwą w zbliżającym się sezonie V ligi wystartuje chojnicki klub z ulicy Lichnowskiej. Drużyna trenowana przez Damiana Trzebińskiego zakończyła właśnie okres przygotowawczy do rozgrywek.

Przed zawodnikami i kibicami Kolejarza otwiera się nowy sezon, a mecz wznawiający rozgrywki zostanie rozegrany 6 sierpnia.   |  fot. Olek Knitter

W sobotę Kolejarz/Ekomel Chojnice rozegra pierwszy mecz ligowy. Sezon 2021/2022 Kolejarz/Ekomel zakończył na historycznym, piątym miejscu w ligowej tabeli. Wcześniej tylko raz klubowi z ulicy Lichnowskiej udało się zająć tak wysokie miejsce „w okręgówce”, ale wówczas, w sezonie 2008/2009 w lidze grało 14. drużyn. W zeszłym sezonie Kolejarz zajął miejsce 5. przy 18. drużynach w rozgrywkach.

W przerwie między rozgrywkami w klubie pozostali wszyscy podstawowi zawodnicy, a dodatkowo kadrę zasilili m.in. Sebastian Kartuszyński z Red Devils Chojnice (zagrał już w końcówce zeszłego sezonu), Kamil Cybulski z Gwiazdy Karsin, Sylwester Narloch z Chojniczanki II. Do kadry pierwszej drużyny dołączył także Michał Ossowski z drużyny rezerw oraz wyróżniający się zawodnicy drużyny juniorów. W okresie przygotowawczym z drużyną trenował także Japończyk Keita.

Kolejarz/Ekomel przygotowania rozpoczął 5 lipca. W ciągu miesiąca drużyna rozegrała cztery mecze kontrolne, zwyciężając we wszystkich spotkaniach, kolejno z: MKS Debrzno 4:2, Krajną Sępólno 5:2, Tucholanką Tuchola 4:1 i Rawysem Raciąż 6:3. - Jestem bardzo zadowolony z całego okresu przygotowawczego, jak i również z frekwencji na treningach oraz w springach. Cieszę się, iż udało się utrzymać całą kadrę z poprzedniego sezonu. Skład jest bardzo wyrównany, na kilku pozycjach jest bardzo mocna rywalizacja, a więc liczę, że wyjdzie to na dobre – mówi trener Damian Trzebiński.

Rozgrywki V ligi w sezonie 2022/2023 Kolejarz/Ekomel rozpocznie w sobotę, 6 sierpnia, z Olimpią Sztum. Na prośbę drużyny gości mecz rozpocznie się już o godz. 11.00. Zapraszamy kibiców. Wstęp bezpłatny! Sponsora tytularnego w nowym sezonie będzie miała także występująca w B-klasie drużyna rezerw – Kolejarz/Krzyś-Bus Chojnice oraz drużyny młodzieżowe.

(olo)