Kolędy i przeboje operetkowe

Dzięki uprzejmości Parafii Bazyliki Chojnickiej, Zarządowi Osiedla „Kolejarz-Prochowa” i Stowarzyszeniu „Chojnice – Tu Bije Moje Serce” - 7 stycznia w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego odbył się wieczór muzyczny "Kolęda w karnawale".

Kolędy i przeboje operetkowe w wykonaniu artystów Opery Novej stworzyły wyjątkowy klimat wieczoru.   |  fot. nad.

W koncercie wystąpili: Baryton Adam Zaremba i Sopran Dorota Nowak. Oboje to soliści Opera Nova z Bydgoszczy. Śpiewakom towarzyszyła pianistka Adriana Wdziekonska, która również zaskoczyła błyskotliwą oprawą konferansjerską. Program podzielony był na 2 bloki: kolędy i przeboje operetkowe

- Czuliśmy wszyscy wspaniałą bożonarodzeniową atmosferę, mogliśmy zaśpiewać najpiękniejsze polskie Kolędy z artystami Opery Novej - mówi Michał Gruchała Przewodniczący Zarządu Osiedla Kolejarz Prochowa w Chojnicach.

- Potem przyszedł czas na przeboje karnawałowe. Usłyszeliśmy takie przeboje jak: Usta milczą z operetki „Wesoła wdówka” i ,,...przetańczyć całą noc...” z musicalu My fair Lady, Aria Tewiego ,,Gdybym był bogaczem…” z musicalu „ Skrzypek na dachu” i wiele innych.

- Atmosfera koncertu rozpaliła słuchaczy do czerwoności. Wszystkie bisy oklaskiwane były na stojącą. Dziękujemy wykonawcom, naszemu partnerowi Firmie Windex i naszej publiczności – dodaje przewodniczący osiedla.

Michał Gruchała