Kłopotliwe zaróżowienie twarzy

Wiele Polek cierpi z powodu cienkiej i delikatnej skóry, z tendencją do pękających naczynek. Tworzą one na jej powierzchni tzw. pajączki, które wyglądają bardzo nieestetycznie.

„Pajączki” to problem kobiet i mężczyzn, w różnym wieku. Ich występowanie czasami związane jest z długotrwałą ekspozycją na słońce, dużym wysiłkiem fizycznym czy zmianami hormonalnymi.   |  fot. nad.

Producenci kosmetyków prześcigają się w oferowaniu produktów, które po wtarciu miałyby spowodować, że problem zniknie. Niestety, preparaty te nie zadziałają tak, jak byśmy tego oczekiwali.

Czym są „pajączki”?

„Pajączki”, o których mowa to nic innego, jak potoczna nazwa schorzenia, zwanego teleangiektazją. To poszerzone żyłki, które umiejscowione są płytko, pod skórą. W zdrowym organizmie naczynia krwionośne rozszerzają się i kurczą, pod wpływem temperatury. Słabe naczynka pękają, pozostawiając ślad w postaci czerwono-fioletowych cienkich niteczek, widocznych na skórze. Warto zaznaczyć, że to nie tylko defekt kosmetyczny. Może również oznaczać rozpoczynające się problemy z żyłami.

Nieleczone „pajączki”, w zależności od umiejscowienia, mogą z czasem przeobrazić się w żylaki lub trądzik różowaty.

Jak leczyć popękane naczynka?

Leczenie warto skonsultować z lekarzem. Przede wszystkim, dobrze jest stosować suplementację doustną, która będzie pozytywnie wpływać na kondycję żył i je wzmocni. Popękane naczynka należy również jak najszybciej „pozamykać”, aby choroba nie mogła w dalszym stopniu się rozwijać.

W tym celu polecane jest laserowe zamykanie naczynek Wrocław. Leczenie przeprowadza się z wykorzystaniem urządzenia lasera diodowego. Impulsowe źródło światła trafia do mikronaczynek oraz zawartej w nich krwi. Dochodzi do uszkodzenia naczynia i koagulacji. „Pajączki” znikają natychmiast, pozostawiając skórę gładką i bez defektu estetycznego. Laser może być wykorzystywany do zamykania naczynek zarówno na twarzy, jak i na nogach.

Dla kogo jest ten zabieg?

„Pajączki” to problem kobiet i mężczyzn, w różnym wieku. Ich występowanie czasami związane jest z długotrwałą ekspozycją na słońce, dużym wysiłkiem fizycznym czy zmianami hormonalnymi. Nie wolno ich jednak pozostawiać bez podjęcia leczenia. Laserowe zamykanie naczynek Wrocław to zabieg skierowany do osób, które zauważyły u siebie ten defekt. Im szybciej zostanie wdrożone leczenie, tym lepiej, ponieważ w ten sposób zminimalizowane zostanie ryzyko postępowania choroby.

W efekcie nie tylko zyskasz wyrównany kolor cery oraz piękne nogi, ale także zdrowe ciało, bez potencjalnych żylaków!

(Nad.)