Kiedy warto skorzystać z pożyczki bez BIK i gdzie je znaleźć?

Kiedy w budżecie domowym pojawiają się problemy finansowe, większość z nas szuka szybkiego rozwiązania. Bez wątpienia może nim być pożyczka lub kredyt. Jednak co zrobić, kiedy wniosek zostanie odrzucony z powodu historii kredytowej w BIK?

Pożyczki bez BIK cieszą się dużą popularnością wśród klientów firm pozabankowych.   |  fot. (nad.)

Pożyczki bez BIK na raty

Firmy pożyczkowe oferują swoim klientom łagodniejsze kryteria niż te obowiązujące w bankach. Dzięki temu szansę na otrzymanie wsparcia finansowego mają również osoby, których wnioski zostały uprzednio odrzucone przez bank. Nic więc dziwnego, że pożyczki długoterminowe nazywane są często również alternatywą dla kredytów. Decydując się na skorzystanie z tego rozwiązania, w niektórych ofertach możemy wnioskować nawet o 60 000 zł.

Bez wątpienia są to kwoty, które umożliwią realizację większych inwestycji, na przykład remont mieszkania, zakup sprzętu RTV i AGD czy poważna naprawa samochodu. Natomiast rozłożenie spłaty na raty gwarantuje możliwość dopasowania kosztów do budżetu domowego lub przygotowanie swoich finansów do nadchodzącego wydatku. Maksymalny okres kredytowania dostępny na rynku wynosi 60 miesięcy.

Jednak pamiętajmy, że pożyczki ratalne będą również dobrym rozwiązaniem w przypadku mniejszych kwot. Kiedy nie mamy pewności, czy nasz budżet udźwignie spłacenie zobowiązania w ciągu miesiąca lub dwóch, wówczas warto rozłożyć spłatę w czasie. Dzięki temu unikniemy kolejnych problemów finansowych.

Zobacz również: Jak otrzymać szybkie pożyczki bez BIKu?

Kiedy warto skorzystać z pożyczki bez BIK?

Jak już zostało wspomniane, jednym z powodów odrzucenia wniosku może być historia kredytowa w BIK. Jest to baza, w której znajdują się informacje na temat zobowiązań finansowych zarówno osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. Kiedy składamy wniosek o pożyczkę, pożyczkodawca przesyła do Biura Informacji Kredytowej zapytanie na nasz temat. Następnie w odpowiedzi otrzymuje raport dotyczący znajdujących się w rejestrze wpisów. Kiedy warto skorzystać z pożyczki bez BIK?

Kiedy posiadamy negatywny wpis dotyczący niewielkiego, jednorazowego opóźnienia, powinniśmy zwrócić uwagę na takie produkty. W standardowej wniosek nasz wniosek może zostać odrzucony. Jednocześnie pamiętajmy, że aby trafić do BIK, wystarczy spóźnić się z zapłatą raty 60 dni. Dodatkowo Biuro Informacji Kredytowej ma prawo przechowywać informacje na temat zadłużeń nawet przez 5 lat od momentu ich uregulowania. W takich sytuacjach również warto skłonić się ku pożyczce bez BIK.

Nie zapominajmy, że przeszkodą na drodze do otrzymania wsparcia finansowego może być również brak jakichkolwiek informacji w bazie. Aż 90% danych znajdujących się w bazie Biura Informacji Kredytowej to wpisy pozytywne. Dlatego też z pożyczki bez BIK warto skorzystać również w przypadku nieposiadania historii zobowiązań.

Gdzie znaleźć odpowiednią ofertę?

Podczas poszukiwań odpowiedniej oferty warto skorzystać z porównywarek, na przykład pożyczki bez bik - pozyczkowy-portal.pl. Są to bazy, które umożliwiają porównanie dostępnych produktów, zapoznanie się z opinią specjalistów oraz klientów, a także sprawdzenie rankingów. Dzięki nim kilkoma kliknięciami wybierzemy najlepszą ofertę.

(mat. partnera)

 1. 27 października 2019  18:25   wchodze w zakladkę i widzę, ...   uważny

  wchodze w zakladkę i widzę, że jak byk stoi, ze artykuł sponsorowany

  0
  0
 2. 27 października 2019  16:06   Masz problem finansowy kredyt nie jest rozwiązaniem   Wookee

  Skoro ktoś ma problem finansowy i bank negatywnie ocenił zdolność i wiarygodność kredytową to chyba znak, żeby lepiej się nie zadłużać? Skoro nie masz na ratę w „tanim” banku, tym bardziej nie będziesz miał w kosmicznie drogiej chwilówce. Receptą na nadmierne zadłużenie czy jak kto woli przekredytowanie nie jest kolejny kredyt - nie pomoże on w rozwiązaniu problemów, wręcz przeciwnie tylko je pogłębi. Ponadto artykuł łamie prawo prasowe - nie jest wyraźnie oznaczony jako materiał sponsorowany W S T Y D!!!

  1
  0
 3. 27 października 2019  10:39   Byście się wstydzili   anonim

  Byście się wstydzili

  0
  0