Jarosław Armada dołącza do grona zasłużonych dla Chojnic

Dziś oficjalnie zapadła decyzja o nadaniu medykowi i działaczowi sportowemu Jarosławowi Armadzie, tytułu Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice. Radni byli w tej kwestii jednomyślni.

Jarosław Armada, urodził się 20 maja 1970 roku w Chojnicach. Zmarł 21 lutego 2021 roku.   |  fot. arch.

Z wnioskiem tym wystąpił do radnych rady miasta, burmistrz Arseniusz Finster. - Był wybitnym działaczem sportowym i zaangażowanym w życie społeczne miasta obywatelem Chojnic. Jarosław Armada w życiu zawodowym związany był z chojnickim Szpitalem specjalistycznym od 10 czerwca 1992 roku, gdzie rozpoczął prace po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego w Bydgoszczy. W trakcie wielu lat pracy, systematycznie podnosił swoje kwalifikacje poprzez uzyskanie tytułu licencjata w zakresie pielęgniarstwa, a potem stopnia magistra.

- Ukończył także studnia podyplomowe w zakresie profesjonalnego zarządzania w systemie ochrony zdrowia. Ponadto uzyskał stopień specjalisty w dwóch dziedzinach, w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego oraz medycyny ratunkowej. Przez niespełna 30 lat swojej pracy, pracował na oddziale chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, a także związany był z ratownictwem medycznym świadcząc dyżury w ambulatorium chirurgicznym oraz w zespołach ratownictwa medycznego.

- Angażował się w pracę społeczną i pomoc pacjentom w domach. Jego cecha charakteru była taka, iż żadna prośba nie spotkała się z jego odmową. Do swojej pielęgniarskiej pracy zawsze podchodził z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem. Dobro pacjenta zawsze stawiał na pierwszym miejscu. Jego podejście do opieki nad pacjentami było bardzo profesjonalne, ale jednocześnie nie zapominał o tak ważnej w tym zawodzie empatii. Jarosław Armada był także świetnym organizatorem. W ostatnich latach z powodzeniem koordynował prace pielęgniarek w oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej, a także od niedawna pracą czterech zespołów ratownictwa medycznego- argumentował burmistrz.

Nowy Zasłużony Obywatel Miasta Chojnice, prócz pracy zawodowej był też aktywnym i zaangażowanym w rozwój sportu w Chojnicach, działaczem klubów sportowych MKS Chojniczanka 1930, Red Devils Futsal Klub oraz Holiday. - Działalność społeczna Jarka Armady obcowała z sukcesami sportowymi chojnickich drużyn piłkarskich. Dzięki jego pracy opieka medyczna nad zawodnikami i młodzieżą trenującą w chojnickich klubach była na najwyższym poziomie. Swój prywatny czas i pracę poświęcał bezinteresownie na rzecz lokalnego sportu. Jego zaangażowanie w opiekę nad sportowcami oraz dziećmi i młodzieżą zdobywająca piłkarskie szlify owocowało sukcesami chojnickiego sportu na arenie ogólnopolskiej - dopowiedział Arseniusz Finster.

Anna Zajkowska