Jakie zasłony do salonu wybrać: z nadrukiem czy gładkie?

Zasłony do salonu gładkie, czy z nadrukiem? Najchętniej kierujemy się wyglądem samych zasłon, ale nie powinniśmy zapominać o wystroju całego wnętrza. Zobacz, w jakich wnętrzach sprawdzą się zasłony gładkie, a w jakich z dekoracyjnym nadrukiem.

Wybierając zasłony do salonu, trzeba się kierować jego stylem.   |  fot. nad.

Zasłony do wnętrz minimalistycznych

Tu zdecydowanie najlepiej zaprezentują się zasłony gładkie. Minimalizm ma bowiem to do siebie, że unika wszelkich ozdób. Gładkie, jednolite powierzchnie, ograniczona liczba kolorów, nieliczne dekoracyjne dodatki typu zdjęcia w ramkach, to cechy charakterystyczne stylu minimalistycznego.

Zasłony do wnętrz skandynawskich

Styl skandynawski także zalicza się do stylów minimalistycznych, ale nie jest tak rygorystyczny, jak czysty minimalizm. Najczęściej w we wnętrzach skandynawskich widuje się gładkie zasłony żółte, szare lub czarne, ale nie powinniśmy traktować tego jako reguły. Odstępstwem od niej mogą być zasłony w pasy. Natomiast raczej nie widuje się w skandynawskich wnętrzach zasłon w skomplikowane wzory.

Zasłony do wnętrz w stylu urban jungle

Tu jak najbardziej mamy prawo powiesić zasłony z dekoracyjnym nadrukiem. Styl urban jungle celuje w motywy florystyczne, dlatego najlepszym wyborem będą zasłony w kwiaty lub liście. Alternatywą dla dekorowanych zasłon mogą być gładkie, w kolorze zieleni. Taki zabieg stosuje się wówczas, gdy wnętrze jest mocno udekorowane – łącznie z tapetą na ścianie – i potrzebna jest równowaga w postaci gładkiego elementu.

Zasłony do wnętrz w stylu glamour

Styl glamour jest bardzo lśniący i strojny. Jeśli chodzi o zasłony, to możemy powiesić gładkie, ale tylko pod warunkiem, że będą uszyte z tkaniny zdolnej do odbijania światła, np. z weluru.

We wnętrzach glamour bardzo ładnie prezentują się zasłony ze srebrnymi lub złotymi nadrukami i przede wszystkim takich powinniśmy szukać. Sam wzór ma drugorzędne znaczenie, ważne, by pasował do innych dodatków we wnętrzu.

Zasłony do wnętrz w stylu angielskim

Styl angielski ma bardzo jasno określone zasady. Przewodnim motywem są róże i to one powinny trafić na zasłony. Najlepszym wyborem będą pączki róż na białym tle, ale można też postawić na duże, rozwinięte kwiaty. W angielskich wnętrzach raczej rzadko widuje się gładkie zasłony, ale jeśli zechcemy takie powiesić, warto spojrzeć przychylnym okiem na białe zasłony z tkaniny blackout.

Zasłony do wnętrz w stylu Hampton

Marynistyczny styl Hampton ma swoje ulubione kolory i chętnie się ich trzyma. W przypadku zasłon będzie to błękit, granat lub turkus. Najczęściej w takich wnętrzach widuje się zasłony gładkie, ale nie jest to regułą. Jeśli jednak zdecydujemy się na dekoracyjny nadruk, powinien tematycznie pasować do stylu. Raczej nie będą to kwiatki, ale już fale albo morskie stworzenia jak najbardziej.

Zasłony do wnętrz w stylu rustykalnym

W stylu rustykalnym bardzo dobrze sprawdzą się zasłony z dekoracyjnym nadrukiem. Wizytówką tego stylu są zasłony w kwiaty lub drobną kratkę.

Eurofirany to marka znana na polskim rynku od trzydziestu lat. Oferuje szycie na wymiar firan, zasłon i rolet, a także wyroby gotowe: rolety, zasłony, firany, pościel, ręczniki, obrusy, narzuty, koce oraz dekoracyjne dodatki do domu. Zamówienia realizowane są w salonach stacjonarnych w całej Polsce i poprzez stronę internetową. Marka projektuje własne kolekcje. Strzałem w dziesiątkę okazały się trzy: Ella Line, Diva Line i Reina Line.

(mat. partnera)