Jakie są priorytety miasta i powiatu?

Znamy priorytety, które włodarze naszego regionu chcą zgłosić jako te najważniejsze do strategii województwa pomorskiego na najbliższe lata.

O szczegółach dotyczących przygotowywania strategii poinformował na konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński.   |  fot. (olo)

Chojnice i powiat chojnicki zostały przez marszałka województwa „połączone” w jeden zespół roboczy z powiatem człuchowskim i kościerskim i mają teraz wspólnie opracować najważniejsze priorytety dla tej części województwa.

- Ustalamy teraz wspólne priorytety i rzeczy, które miałyby do tej strategii województwa trafić. Istotne jest, aby tę strategię przyjąć do końca roku, bo od 2021 roku będzie funkcjonowała już nowa perspektywa unijna i nowe plany będą miały szanse na dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej – mówi wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.

Samorządowcy z powiatu chojnickiego spotkali się we własnym gronie, by ustalić najważniejsze priorytety dla naszego regionu. I ustalono, że najważniejsza jest zachodnia obwodnica Chojnic. Ma ona być najważniejszą i kluczową inwestycją dla powiatu chojnickiego. Na drugim miejscu samorządowcy ustalili, że ma być Pomorska Kolej Metropolitarna w Chojnicach, a więc o wiele więcej i lepszych połączeń kolejowych z Trójmiastem.

Na trzecim miejscu samorządowcy chcą postawić na zagospodarowanie odpadami, aby całe województwo było  pionierem inteligentnych rozwiązań w tym zakresie. W strategii ma znaleźć się też rewitalizacja niektórych „dzielnic” Chojnic – m.in. centrum. W sprawie zachodniego obejścia Chojnic burmistrz Arseniusz Finster będzie rozmawiał z marszałkiem województwa już w przyszłym tygodniu.

Szczegóły w materiale wideo.

Tekst i fot. (olo)

  1. 15 sierpnia 2019  12:27   Kolejna 62 miliony na wielkie słomiane inwestycje.   Michał Gruchała

    62 miliony złotych. Połowę albo więcej gmina znowu zapłaci. Nie lepiej jest za te 31 milionów spłacić odrobinę długu miasta. Czy miasta są wielkie dobrobytem mieszkańców czy długami miast?

    3
    0