Jak pakować paczki przed wysyłką kurierem?

Przesyłki kurierskie to obecnie najszybszy i najbezpieczniejszy sposób dostarczania paczek. Największą zaletą jest to, że towar może w ciągu paru dni przebyć drogę od nadawcy do adresata.

Nadawca jest zobowiązany właściwie opakować przesyłkę, a także oddać ją kurierowi w stanie umożliwiającym jej prawidłowy przewóz, zapewniający, że nie uszkodzi ona innych przesyłek w czasie przewozu, a także wydanie jej bez ubytku i uszkodzenia.

Choć trzeba tu uwzględnić odległości np. między poszczególnymi krajami lub miastami. Dodatkową zaletą jest również to, że można przesyłać przedmioty o niestandardowych gabarytach i sporej wadze. Jednak zawsze trzeba zwracać uwagę na sposób, w jaki pakujemy naszą paczkę, bo tylko to daje nam gwarancje, że przesyłka dotrze w całości.

Zabezpieczenie towaru

Każdy, nawet najmniejszy przedmiot, który chcemy przesłać, musi być właściwie zabezpieczony. W końcu będzie miał trudną drogę do przebycia, np. przesyłki krajowe mogą odwiedzić kilka sortowni, gdzie wszystko odbywa się z wykorzystaniem specjalnych maszyn. W takiej sytuacji nie można być pewnym, że paczka nie zostanie odwrócona. Dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczenie, które uchroni towar od uszkodzeń.

Trzeba pamiętać o tym, że przesyłki kurierskie są też układane jedna na drugiej w samochodzie dostawczym. Mimo tego korzystanie z usług firm kurierskich to przede wszystkim ogromna wygoda. Zazwyczaj wystarczy tylko jeden telefon i ktoś przyjeżdża, żeby odebrać przesyłkę, tak jest np. w przypadku: speedpack.com.pl.

Pakowanie przesyłek – o czym nie można zapomnieć?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie pakowania ważne są trzy różne rzeczy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by wybrać odpowiednie opakowanie. Oprócz tego ważne jest również wypełnienie oraz dodatkowe zabezpieczenie, do którego można zaliczyć m.in. oklejenie taśmą. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na te elementy.

Opakowanie zewnętrzne

Trzeba pamiętać o tym, że najlepszym opakowaniem zewnętrznym jest karton. Jednak nie warto korzystać z takich, które wcześniej były przeznaczone np. do chipsów lub pieluch, ponieważ zazwyczaj nie radzą sobie z cięższymi towarami. Trzeba zatem zwrócić uwagę na to, by karton był solidny i dostosowany do wagi przesyłki. Ważne jest także to, że nie musi być nowy, najważniejsze jest to, by nie posiadał dziur, które mogłaby się powiększyć w trakcie transportu. Poza tym najlepiej sprawdzi się karton, który ma co najmniej 3 warstwy.

Wypełnienie kartonu

Karton podczas przesyłki nie powinien być pusty. Oczywiście z wyłączeniem towaru, który jest w nim umieszczony. W takiej sytuacji z łatwością może się przemieścić, a w konsekwencji uszkodzić. Dlatego bardzo ważne jest to, by zastosować specjalne wypełnienie, które jest dostosowane do przewożonego przedmiotu. Do wyboru są różne materiały, jednak zazwyczaj wykorzystuje się styropian, tekturę lub tzw. poduszki powietrzne.

Dodatkowe zabezpieczenie

Ostatnim, ale równie istotnym elementem zabezpieczenia przesyłki, są dodatkowe elementy. Najważniejszym z nich jest taśma, dzięki której możliwe jest zaklejenie kartonu. W ten sposób żaden przedmiot na pewno nie wypadnie z kartonu. Jeżeli przesyłamy jakiś kruchy przedmiot, to warto dodać naklejki ostrzegawcze.

(mat. partnera)

Zapisz