Integracyjno - dydaktyczny piknik historyczny już w najbliższą sobotę!

Interesujesz się żywą historią? Chciałbyś na chwilę przenieść się w czasie? A może marzysz o tym aby być świadkiem potyczki żołnierzy Armii Czerwonej z żołnierzami Wehrmachtu?

Poligon Heidekraut - 1944 rok.   |  fot. (USSRC Archives)

W sobotę 25 sierpnia przyjedź o 16:00 do Wierzchucina w gminie Cekcyn na dawny, ściśle tajny poligon rakietowy „Heidekraut” („Wrzos”). Z okazji przypadającej w tym roku okrągłej, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czekają na ciebie: strzelnica HFT, strzelnica ASG, warsztaty manualno - plastyczne, grochówka z kuchni polowej, zabytkowe pojazdy, loteria fantowa, koncert pieśni patriotycznych, występ białoruskiego zespołu „Dzieciuki” i szereg innych atrakcji.

W tym roku zmieniamy miejsce i formułę imprezy o ośmioletniej tradycji, za którą w 2015 r. otrzymaliśmy nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego na najlepszą inicjatywę społeczną realizowaną przez organizacje pozarządowe pn. „Rodzynki z pozarządówki”. Zainteresowany? Odwiedź nas w Wierzchucinie! Zaprasza organizator czyli Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło".

Bartosz Puchowski - koordynator inscenizacji


 1. 25 sierpnia 2018  14:32   No dzień dobry   00jor

  Od kilku lat jeżdżę do wierchucina na tą imprezę, jednak w tym roku nie jadę. Inscenizacja historyczna ma charakter zabawny. (Jak można puszczać wesołą muzykę do poważnej bitwy). Zresztą ludzie na rekonstrukcje przychodzą na wybuchy a nie dla poznania histori.

  1
  0
 2. 24 sierpnia 2018  12:10   Marzenia (2)   XYZ59

  "Marzysz o tym aby być świadkiem potyczki żołnierzy Armii Czerwonej z żołnierzami Wehrmachtu?"- Marzysz aby oglądać mordy ,śmierć ludzi i zwierząt ? Marzysz o przypatrywaniu się rozczłonkowanych zwłok , pozbawionych głów , kończyn !!! Weź ze sobą dzieci , aby nacieszyły swój wzrok lepiej niż podczas komputerowej gry !!! DYDAKTYCZNY- CZYLI JAK SIE PIĘKNIE NA WOJENCE GINIE- TAM NIE MA PIĘKNA TAM JEST MORD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 24 sierpnia 2018  15:44   do XYZ59   Цезары Рухалец

   Zamiast pisać takie idiotyzmy to lepiej pilnuj swojej kobiety i spytaj jej czy wczoraj było jej ze mną i z moimi kumplami dobrze ?! :-)))

   4
   3
  • 24 sierpnia 2018  15:24   ty weż się chłopie lecz ! ...   kusy

   ty weż się chłopie lecz ! co ty bierzesz,że tak ***** masz łeb ?! zmień dilera bo ci zamiast "śniegu" mąkę wkręca !

   5
   2
 3. 24 sierpnia 2018  00:43   No to już wiadomo, gdzie ... (1)   militarni

  No to już wiadomo, gdzie wybierzemy się w sobotę :)

  5
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 24 sierpnia 2018  15:25   Jedziemy !   Marta i Paulina

   Jedziemy !

   3
   0