Inauguracja w Chojnicach bez punktów

W pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością Chojniczanka przegrała z Chrobrym Głogów 1:2. Gospodarze stracili decydującą bramkę w doliczonym czasie gry.

Po zimowej przerwie Chojniczanka rozegrała spotkanie na własnym boisku.   |  fot. (olo)

Chojniczanka – Chrobry Głogów 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Damian Sędziak (4), 1:1 Tomasz Boczek (9), 1:2 Michał Michalec (90).

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz – Przemysław Pietruszka, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Boczek, Kamil Sylwestrzak, Paweł Zawistowski (90. Oskar Frygier), Oskar Paprzycki, Damian Piotrowski (45. Miłosz Przybecki), Piotr Grzelczak, Paweł Żyra, Janusz Surdykowski.

Chojniczanka do meczu z walczącym o utrzymanie w lidze Chrobrym Głogów przystąpiła bez pauzującego za kartki Tomasza Mikołajczaka i przechodzącego niedawno operację wyrostka Seweryna Michalskiego. W wyjściowym składzie kibice gospodarzy zobaczyli dziś jedną nową twarz – młodzieżowca Pawła Żyrę, który przyszedł do Chojnic z Zagłębia Lubin. Na ławce rezerwowych usiedli pozyskani zimą: Filip Żagiel, Bartłomiej Urbański i włączony do pierwszego składu Oskar Frygier z drużyny rezerw, który wszedł na boisko w 90 minucie.

Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego w styczniu Tadeusza Stencla. Mecz zaczął się od szybko strzelonej bramki przez drużynę gości. Już w 4 min. Damian Sędziak wykorzystał dobre podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Radosława Janukiewicza, strzelając w długi róg. Pięć minut później na tablicy wyników było już 1:1. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Tomasz Boczek. W kolejnych minutach przewagę mieli goście, którzy wypracowali sobie dwie bardzo dobre sytuacje. W 18 min. i 25 min. Janukiewicz stanął na wysokości zadania i dwukrotnie dobrymi interwencjami uratował swoją drużynę przed utratą drugiej bramki.

W ostatnich minutach pierwszej połowy do głosu doszła Chojniczanka. Najgroźniejszą akcję  gospodarze stworzyli w 39 min., ale Janusz Surdykowski strzelił w zewnętrzną część słupka. W doliczonym czasie gry bramkarz z Głogowa miał sporo problemów z dośrodkowaniem Przemysława Pietruszki, bo ku jego zaskoczeniu piłka zmierzała w światło bramki. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy boisko – z powodu kontuzji – opuścił Damian Piotrowski, a w jego miejsce wszedł Miłosz Przybecki. Jak się po przerwie okazało, to właśnie on był najjaśniejszą postacią w ekipie gospodarzy.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy nie czekając na rozwój sytuacji mocno zaatakowali od samego początku. W 55.min. trener Maciej Bartoszek zdecydował się na zmianę. Żyrę zastąpił Krzysztof Danielewicz i przyznać trzeba, że byłą to druga dobra zmiana. Po kilku minutach gra się wyrównała, a ostatnie pół godziny meczu na boisku rządziła już tylko Chojniczanka, która nadawała ton gry i stwarzała groźne sytuacje. Gospodarze konstruowali akcje prawą stroną, gdzie bardzo aktywny był wspominany już Miłosz Przybecki.

I właśnie Przybecki oraz również wprowadzony po przerwie Danielewicz byli najaktywniejsi w ofensywie i sami stworzyli kilka groźnych sytuacji i oddali kilka strzałów, po których Chojniczanka mogła objąć prowadzenie. W 73 min. - znów po akcji Danielewicz-Przybecki – blisko strzelenia bramki był Surdykowski, ale jego strzał prawie z samej linii bramkowej instynktownie obronił bramkarz przyjezdnych. W 78 min. zatrzęsła się bramka strzeżona przez Mateusza Abramowicza. Po zamieszaniu podbramkowym do piłki doskoczył Grzelczak i uderzył bardzo mocno w poprzeczkę.

Niestety, stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, sprawdziło się w doliczonym czasie gry. Chwilę po tym, gdy sędzia pokazał, że przedłuża mecz o trzy minuty i do wejścia szykował się Oskar Frygier, goście  egzekwowali rzut rożny. Do piłki doskoczył Michał Michalec z Chrobrego i głową pokonał Janukiewicza. Goście wygrali więc po raz drugi z Chojniczanką w tym sezonie, a dla podopiecznych Macieja Bartoszka to druga przegrana z rzędu. Okazja do rehabilitacji już za tydzień w pojedynku z GKS Katowice.

1. 19 marca 2019  08:52   Za Pawlaka malo strzelalismy ...   Czarny

Za Pawlaka malo strzelalismy a jeszcze mniej tracilismy kluczem jest obrona. Dobrzy obroncy jak ktoś napisał brakuje Markoskiego Mikolajczak i jecze jeden napastnik powini sobie poradzić w tej lidze by być co najmniej w środku tabeli tylko trzeba to poukładać pozdrawiam.

0
    0
  2. 18 marca 2019  19:41   ...   Aleksandro

komentarz usunięty przez moderatora z powodu obraźliwych i wulgarnych słów.

1
    1
  3. 17 marca 2019  20:01   Witam tak jak już wczesniej ...   Czarny

Witam tak jak już wczesniej pisalem to nie wina trenera Cecherza tak krytykowanego i poniżanego w internecie była tylko zawodników punkty zdobywała drużyna.Gra nie wyglądała dobrze ale szlo do przodu do Bartoszka nic nie mam nadzieje mam że sie utrzymany i wymienimy troche składu zaczynajac od obrony.

5
    0
  4. 17 marca 2019  17:08   Włączyć do kadry letnie ...   anonim

Włączyć do kadry letnie nabytki z Ciechocinka - W. Trchima, Delau, Dziada od Skwary - nie mogli odeść zimą, bo tyle było ofert, że nie mogli się zdecydować. Przychodzili walczyć o awans do ekstraklasy, a teraz będą walczyć o pozostanie w lidze

7. 17 marca 2019  12:12   Koniec rozgrywek   zagorzały kibić

Niech zagorzali kibice modlą się, aby Chojniczanka zajęła chociaż 15 miejsce w 1 lidze.

17
    3
  8. 17 marca 2019  11:55   Gdzie się podziały te ... (1)   max

Gdzie się podziały te bańczuczne wypowiedzie co niektórych piłkarzyków, że "gramy o ekstraklasę dla Chojnic" ?! Po raz kolejny kibice zostali zrobieni w ch..a przez niedorajdów z boiska. Oby tylko was kibice nie zrobili w ch..a !

12. 17 marca 2019  08:51   KTO?   LESTER

KTO MA ZDOBYWAĆ DLA ZESPOŁU GOLE ? NAPASTNICY I POMOCNICY NAWET Z 5 CZY 10 METRÓW NIE POTRAFIĄ TRAFIĆ W ŚWIATŁO BRAMKI. TO SĄ ZAWODOWI ZAWODNICY 1 LIGI A NIE "LZS SZMACIANKA" I OD NICH NALEŻY WYMAGAĆ. MOŻE BRAMKI BĘDĄ ZDOBYWAĆ RADEK JANUKIEWICZ CZY PRZEMEK PIETRUSZKA, KTÓRZY ZAWSZE SĄ JASNYM PUNKTEM DRUŻYNY. OGÓLNY WYNIK? - WIELKI WSTYD I ŻENADA. MOTTO -WZIĄĆ SIĘ DO SOLIDNEJ PRACY.

19
    2
  13. 17 marca 2019  08:27   Masakra (1)   obiektywny kibic

Bez dobrego napastnika nigdy nie będziemy wygrywać .Kto ma strzelać bramki?obrońcy?

17
    2
    • 17 marca 2019  12:41   Kopacz   Kopacz

W 1lidze najlepszy strzelec ma 8goli więc ciężko znaleźć dobrego napastnika.

3
      0
  14. 17 marca 2019  08:24   Najlepiej to im zbudujcie na ...   Drago

Najlepiej to im zbudujcie na Mickiewicza stadion z odsuwanym zadaszeniem i basen na zapleczu to się piłkarzyki położą i będą opalać ! Totalna żenada w wykonaniu piłkarzyków z Mickiewicza ! Koniec z chodzeniem na mecze !!! Mam tego dosyć !

16
    5
  15. 17 marca 2019  03:43   Nie jest tak źle, jedna czy ...   Kibice Kolekarze co pracują jak wy śpicie

Nie jest tak źle, jedna czy dwie przegrane nie świadczą o złym przygotowaniu zespołu , czasami potrzebne jest szczęście aby wygrać ,co mają powiedzieć kibice Lecha Poznań. Chojniczanka w pierwszej lidze to jest szczyt naszych marzeń , w historii naszego klubu nie graliśmy w tych rozgrywkach a wy jak zwykle krytykujecie wszystko i wszystkich , zejście na ziemie, Chojnic nie stać na ekstraklasę , szanujcie to co macie .

17
    13
  16. 16 marca 2019  23:53   KOLEJNA PORAZKA (1)   Piotr

KOLEJNA PORAZKA W klubie z CHOJNIC prezesi nie umna rzadzic W polsce prezesami danego klubu powinni byc byli zawodnicy ktorzy znaja sytuacje w klubie jak jest na zachodzie a nie milioner z kasa jak KLAUZO i derektor szpitala jak POLASIK Co nie potrafia rzadzic i zrobic porzadku w klubie MKS CHOJNICZANKA Stadion mogli miec nowy wybudowany kibicow zawsze by mnieli -zawsze by ktos przyszdl chociazby z ciekawosci A dwa sa kibice tez sa przyjezdni -pustego stadionu nie mieliby dochod zawsze bylby -a nie pieniadze w bagno wkladac Co daje ze trener jest dobry jak wieksza polowa zawodnikow nadaje sie do wymiany Z zawodnikami ktorzy nie wytrzymuja nawet jednej polowy nie idzie wygrac meczu nawet u siebie Sezon jest stracony niech powymieniaja starych na mlodych zawodnikow a trenera zostawia na nowy sezon

17
    9
    • 17 marca 2019  02:28   Szkoda że Duraj się ...   były zawodnik

Szkoda że Duraj się wycofał , facet znał się na piłce i potrafił robić wyniki z niczego ,takich ludzi potrzebuje Chojniczanka

10
      6
  17. 16 marca 2019  22:53   Sts   Ambicja

A moze ci piljarzyki sa madrzejsi niz wszyscy mysla?

14
    7
  18. 16 marca 2019  21:32   DWA MILIONY (1)   czytelnik

Dwa miliony wydano na studio transmisyjne . Az strach sie bac Panie Burmistrzu ile będzie kosztować podgrzewana murawa . Nie trzeba być matematykiem żeby widzieć co się dzieje w naszym mieście

9
    20
    • 17 marca 2019  17:03   CO MA WSPÓLNEGO AKTUALNA ...   LESTER

CO MA WSPÓLNEGO AKTUALNA FORMA PIŁKARZY DO ROZBUDOWY BĄDŹ ULEPSZANIA STADIONU MIEJSKIEGO? TO JEST INWESTYCJA PRZYSZŁOŚCIOWA, W KTÓRĄ NALEŻY REALIZOWAĆ. OBECNIE NASZA WIZYTÓWKA MIASTA (STADION ) NIE NALEŻY DO WYGÓROWANYCH OBIEKTÓW SPORTOWYCH W POLSCE.

20. 16 marca 2019  20:55   Wstyd! (1)   zawiedziony kibic

Co oni robili w przerwie zimowej? Niestety będą mieli problem z utrzymaniems się w tej lidze.

19
    5
    • 17 marca 2019  08:35   CZY PROBLEM?   KLEOFAS

MAŁO PROBLEM, ALE WIELKI PROBLEM OBY 15 MIEJSCE NA KONIEC ROZGRYWEK.

22. 16 marca 2019  20:39   Nie musicie grac dla Chojnic!   Sfrustrowany

Prosze powiedziwc Bartoszkowi, ze laga na pole karne a potem moze ktos doskoczy" to sposob gry z angielskich 5 lig. Rzeczywiscie, nie ma w tej druzynie zawodnikiow ( moze poza Pietruszka i Przybeckim), ktorzy potrafia grac w pilke. Ale tez nie widac zadnej sensownej musli tremerskiej. Dzisiaj to byl zenada panowoe pilkarze...