IV Gwiazdkowy Turniej Deblowy

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół przy ul. Tartacznej w Solcu Kujawskim odbył się IV Gwiazdkowy Turniej Deblowy w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięły udział 24 pary.

Sukcesem zakończył się występ chojnickich tenisistów w Solcu Kujawskim.   |  fot. Rafał Megger

13 par w kategorii niezrzeszonych (4 grupy) i 11 par w kategorii zawodników zrzeszonych w PZTS (3 grupy). Zawodnicy grali w grupach każdy z każdym. Do dalszej rywalizacji awansowały dwie najlepsze pary w grupie. UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowały 3 pary w kategorii zawodników niezrzeszonych: Michał Brieger / Rafał Megger, Mateusz Żychliński / Maciej Pawlak i Sławomir Wilczek / Arkadiusz Dłużewski.

Nasze dwie pary Mateusz Żychliński / Maciej Pawlak i Sławomir Wilczek / Arkadiusz Dłużewski nie wyszły z grup do dalszej rywalizacji. Udział w zawodach zakończyli na miejscach 9 - 12.  Para Michał Brieger / Rafał Megger wyszła na pierwszym miejscu z grupy, wygrywając wszystkie mecze. Kolejny mecz wygrali ze zdecydowaną przewagą. Niestety w półfinale ulegli późniejszym zwycięzcą turnieju 2:3.

W następnym spotkaniu pokonali rywali 3:1. Dzięki temu mogli rywalizować z lokalną parą o trzecie miejsce. Pojedynek zakończył się zwycięstwem tenisistów z Chojnic. Tym samym para Rafał Megger / Michał Brieger stanęła na 3 stopniu podium. Organizatorzy ufundowali nagrody rzeczowe za miejsca 1-4 w kategorii zawodników zrzeszonych i niezrzeszonych. Dodatkowo zawodnicy na podium otrzymali medale.

Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Radnego Gminy

turniej_charzykowy_

W sobotę 18.12 w Tawernie Buchta w Charzykowach odbył się Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Radnego Gminy Chojnice. W zawodach wzięło udział 20 zawodników rywalizujących w jednej kategorii Open, systemem do dwóch przegranych meczów. UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Rafał Megger, Maciej Pawlak, Sławomir Wilczek, Oliwia Wilczek i Arkadiusz Domachowski.

Oliwia Wilczek w rywalizacji ze starszymi zawodnikami zajęła miejsce 13 - 16. Arek Domachowski zakończył zmagania na miejscu 5 - 6. Maciej Pawlak uplasował się na 4 pozycji. Sławomir Wilczek zajął 3 miejsce w turnieju. Rafał Megger po przegranym finale z klubowym kolegą Michałem stoczył bardzo zacięty bój o drugie miejsce z kolegą Sławkiem. Mecz wygrał 2:1 zajmując tym samym drugie miejsce na podium. Zawody zwyciężył Michał Brieger triumfując na szczycie podium. Organizator ufundował nagrody rzeczowe dla pierwszej dwójki oraz puchary za miejsca 1 - 4.