III runda rajdu Rallyland

Oprócz Chojnickiego Prologu, te same załogi walczyły w niedzielę o podium w Pieniężnicy koło Koczały na lotnisku i zamkniętym odcinku drogowym, w pobliżu Starej Brdy Pilskiej, 72 mocno doładowane samochody ścigały się w III Rundzie Rallyland Cup 2017.

Kolejna runda rajdu odbyła się na wyznaczonej trasie lotniska Pieniężnica w gminie Rzeczenica i odcinkach drogowych w gminie Koczała.   |  fot. (Zak)

Jednocześnie impreza uzyskała status VI Rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza oraz IV Rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Po raz pierwszy rajd przebiegał przez tak długi odcinek drogi publicznej. Emocji było mnóstwo.

Trasa przebiegała przez drogę wśród lasów i pól oraz przez miejscowość Stara Brda Pilska. Na takim odcinku można było rozpędzić się do dużych prędkości sięgających 200km/h. Zawodnicy rywalizowali tak zaciekle, że jedno z aut nie zmieściło się w zakręcie i uderzyło drzwiami pasażera w belę siana zabezpieczającą przed wpadnięciem do dołu i koziołkowaniem.

Dzięki wysokim standardom bezpieczeństwa rajdu zapewnionym przez organizatorów i służby, nikomu nic się nie stało, a samochód dalej brał udział w rajdzie. Niestety spadł deszcz i zrobiło się bardzo ślisko, dlatego organizatorzy byli zmuszeni odwołać ostatni przejazd drogowy ze względów bezpieczeństwa uczestników jak i widzów.

W rajdach brały udział 72 samochody. W tych mistrzostwach przodował samochód Mitsubishi Lancer Evolution i zmonopolizował podium. Zwycięstwo zdobyli Waldemar Dziedzic z Bartoszem Piotrowskim, na drugim miejscu Mariusz Rybiński z Piotrem Jamroziakiem.

Trzecie miejsce podium zajęli chojniczanie: Daniel Kurpiński z Tomaszem Gruna w Mitsubishi Lancer Evolution, natomiast ulubieńcy publiczności Dawid Matysiak z Markiem Rzepińskim w BMW deptali po piętach o wiele mocniejszym pojazdom zdobywając miejsce czwarte w "generalce", a pierwsze w swojej klasie. Należy wspomnieć, że warunki tego rajdu nie były łatwe.

(Zak)

Wyniki zawodów można podejrzeć na stronie: http://www.zz-top.pl/wyniki/rallylandcup/2017/3/wyniki/index.php

Zapisz