I Festiwal Smaków Food Trucków w Chojnicach coraz bliżej!

Już w najbliższy weekend do Chojnic przyjadą food trucki z całej Polski. Aromatyczne dania i wyjątkowa atmosfera pozwolą mieszkańcom wybrać się w kulinarną podróż dookoła świata.

Organizatorzy zaprosili ponad 20 food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata.   |  fot. (nad.)

Festiwal Smaków Food Trucków to przekrój dań inspirowanych street foodem wielu krajów i kontynentów, począwszy od Ameryki Północnej i Południowej, przez Europę, aż po Azję. Na wydarzeniu goście będą mogli spróbować m.in. dań kuchni meksykańskiej, pieczonych kasztanów, greckich koft, szarpanej wieprzowiny czy też soczystych burgerów oraz tradycyjnych zapiekanek.

Miłośników kuchni wschodniej z pewnością zadowolą dania azjatyckie m.in. pierożki dim sum, burgery w japońskim makaronie ramen czy też specjały kuchni indyjskiej. Na fanów słodkości czekać będą lody tajskie, amerykańskie donuty, owoce w czekoladzie i hiszpańskie pączki churros podawane z nutellą. Organizatorzy przewidzieli również wiele atrakcji dodatkowych. Odbędzie się konkurs jedzenia na czas z nagrodami.

Wszyscy, którzy przyjdą z grupą znajomych lub rodziną będą mogli wziąć udział w specjalnie stworzonej na tę okazję grze terenowej. Strefa dla dzieci zostanie wzbogacona o Wielkie Bańki Mydlane - Wow Mamo! Każde dziecko, a także dorośli, będą mogli zrobić gigantyczną bańkę mydlaną, a o świetną zabawę zadba animator. Ponadto odbędzie się głosowanie na najsmaczniejszego food trucka festiwalu.

Nie możecie tego przegapić!

Data: 7-8 kwietnia 2018 r.

Godziny: sobota 12-21 i niedziela 12-20

Miejsce: Plac Wagnera w Chojnicach

Wstęp bezpłatny.

Na gości czekać będą miejsca siedzące oraz zadaszenie na wypadek niepogody, gdzie wraz z przyjaciółmi i rodziną będzie można próbować wszystkich pyszności I edycji Festiwalu Smaków Food Trucków w Chojnicach.

Bądźcie na bieżąco i odwiedźcie stronę wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/1474935055948129. Wkrótce pełna lista mobilnych restauracji, które przyjadą do Chojnic. Partnerzy medialni: Chojnice.com,  Czas Chojnic, Chojnice24. Partnerzy: Browar Amber, Dobre Moce Baltica.

Magda Okulewicz