Hokeiści podwodni z Chojnic zadebiutowali na ogólnopolskim turnieju

"Chojnickie Pstrągi" pojechały do Trzebnicy na "4x4 Aqua Battle" i nie tylko strzeliły tam swoje pierwsze bramki, ale odniosły także pierwsze, historyczne zwycięstwo - z drugą drużyną Szuwar Ostrzeszów 5:2.

"Chojnickie Pstrągi" debiut ogólnopolski mają już za sobą.   |  fot. D. Frymark

W zawodach wystąpiło 12 zespołów: Bałtyckie Foki z Gdańska, Orka Gdynia, Hydra Trzebiatów, Berlin UWH, Pirania Wrocław, Podwodne Pyry Poznań, Szczupaki Olsztyn, Pstrągi Chojnice i po dwie drużyny Waleni z Siemianowic Śląskich i Szuwarów z Ostrzeszowa.

W fazie wstępnej drużyny zostały podzielone na 3 grupy. Dwie najlepsze z każdej z nich zagrały potem w kategorii "Elite", a te z miejsc 3-go i 4-go - w kategorii "Sub-Elite". Pstrągi trafiły do tej drugiej grupy, gdzie rozegrały 5 meczów, cztery przegrywając i jeden wygrywając. Dało to chojniczanom piąte miejsce w klasyfikacji końcowej "Sub-Elite".

Klub Hokeja Podwodnego Chojnickie Pstrągi działa przy chojnickim Centrum Parku dopiero od końca lutego tego roku. Treningi odbywają się raz w tygodniu. Sekcja jest otwarta - chętni do spróbowania swoich sił w tej niecodziennej dyscyplinie mogą zgłaszać się przez stronę na portalu Facebook: https://www.facebook.com/chojnickiepstragi/

Daniel Frymark

Zapisz