Goście z Leśnej dzieciom z SP 3

Młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach w piątek, 29 listopada, dzięki gościom z Domu Opieki Społecznej w Chojnicach mieli okazję razem z nimi przenieść się w krainę baśni.

Scena z przedstawienia w SP nr 3.   |  fot. nadesłane

Pensjonariusze DPS na zaproszenie Hanny Nowackiej, opiekunki Samorządu Uczniowskiego, przedstawili dzieciom inscenizację baśni „Czerwony Kapturek”.  Baśń znana, toteż maluchom przyjemnie było zobaczyć na scenie w sali gimnastycznej lubiane postacie i co tu dużo mówić, goście szybko zaskarbili sobie sympatię dziecięcej widowni, która bacznie i z wielkim zainteresowaniem obserwowała wydarzenia na scenie.

Z pewnością to zasługa dobrego przygotowania aktorów amatorów oraz wielkiego serca, które włożyli w  przygotowanie inscenizacji  oraz umiejętności dawania cząstki swej pracy innym.  A jeżeli robi się coś z sercem, serdeczność szybko wraca do dawców. Tak było i w tym przypadku.

Dla dzieci nie istnieją żadne sztuczne bariery, osoby niepełnosprawne - to mało istotne określenie, toteż panie Wiesława, Ewa, Ludwika oraz panowie Andrzej, Jerzy, Janusz, otrzymali najserdeczniejsze oklaski występując jako tytułowy Czerwony Kapturek, Babcia, Mama, Leśniczy, Gil no i pazerny, żarłoczny Wilk. 

Dziecięca widownia doceniła nie tylko grę aktorów, rymowane teksty łatwo wpadające w ucho, ale również oprawę muzyczną przedstawienia, przygotowane kostiumy, rekwizyty. To wszystko sprawiło, że prawie godzinę w sali gimnastycznej było baśniowo, sympatycznie, radośnie.  Scenariusz baśni nie przewidywał również drastycznego, dramatycznego zakończenia.

Znaleziono pokojowe rozwiązanie. Wilk mimo swoich postępków został odesłany do ZOO, a wybawiciel babci i wnuczki otrzymał - ku radości dzieciaków - najcenniejsze trofeum – Czerwony Kapelusik. Nad całością przedstawienia czuwały Ilona Graczyk i Aleksandra Buława. Aktorom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za miłe teatralne spotkanie. Życzymy Wam wielu wspaniałych premier  i ponownie zapraszamy do SP3.

(mr)

fotoreportaz.jpg

Zapisz