Gole, kartki i nerwówka …

Dziś na własnym boisku Chojniczanka podejmowała Sandecję Nowy Sącz. Gospodarze uznawani byli za faworyta. Nie mogło być inaczej skoro miejscowi wiosną nie znaleźli jeszcze pogromcy i to oni zasiądą do świątecznego stołu w lepszych humorach.

Chojniczanka wygrała spotkanie z Sandecją 2:1.   |  fot. M.N.

CHOJNICZANKA - SANDECJA 2:1 (1:0)

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka, Bartłomiej Niedziela, Paweł Zawistowski, Jakub Mrozik, (45. min. Krystian Feciuch), Marek Gancarczyk, Rafał Grzelak, Tomasz Mikołajczak. (75 min. Rafał Siemaszko).

Sędzia: Mateusz Złotnicki z Lublina.

Bramki: 1:0 Paweł Zawistowski (16 min.). 69 min. Paweł Zawistowski. 90 min. Bartłomiej Dudzic. (Sandecja).

Żółte kartki: 45 min. Tomasz Mikołajczak, 56 min. Piotr Kieruzel, 59 min. Przemysław Pietruszka. 78 min. Damian Podleśny. (Chojniczanka). 64 min. Maciej Bębenek, 67 min. Bartłomiej Dudzic, 67 min. Dawid Szufryn. 82 min. Cheikh Niane. (Sandecja).

Czerwona: 72 min. Piotr Kieruzel (Chojniczanka).

Początek meczu był nieco chaotyczny. Chojniczanka próbowała przejąć inicjatywę, budując atak pozycyjny. Efekt okazał się nadspodziewanie pomyślny, bo już w 16 min. po rzucie wolnym Paweł Zawistowski pięknie uderzył piłkę z rzutu wolnego, a ta wpadła do bramki.

Po rzutach rożnych zrobiło się groźnie pod bramką gospodarzy, a po jednym z nich Chojniczanka wyprowadziła kontrę, po której Rafał Grzelak w sytuacji sam na sam - nie zdołał pokonać bramkarza gości.

Kolejne minuty to okres dobrej gry miejscowych, jednak zawodnicy Sandecji nie odpuszczali próbując odpowiadać kontratakiem, jednak bez powodzenia. W 40 min. piłkę otrzymał Marek Gancarczyk, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak arbiter dopatrzył się spalonego.

Opieka medyczna w tej części spotkania miała sporo pracy. W 44 min. zawodnik gości Matej Nather trafił pod ich opiekę, w 45 min. kontuzjowany Jakub Mrozik opuścił boisko, a pojawił się Krystian Feciuch. Tomasz Mikołajczak został ukarany żółtą kartką za odepchnięcie przeciwnika.

Początek drugiej połowy to gra wyrównana, sporo akcji z jednej jak i drugiej strony, emocje udzieliły się też sędziemu, który uznał, że Przemysław Pietruszka zachował się nie fair względem przeciwnika i w 59 min. ukarał zawodnika żółtą kartką. Konsekwentnie korzystał z tego przywileju i w ciągu trzech minut żółtą kartką ukarał trzech zawodników gości.

W 69 min. pięknym strzałem popisał się kolejny raz Paweł Zawistowski, który zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. W 72 min. było małe zamieszanie na boisku, sędzia ukarał drugą żółtą kartką Piotra Kieruzela, który nota bene miał najmniejszy udział w całym zajściu. Chojniczanka skrzywdzona decyzją sędziego broniła wyniku w dziesiątkę.

W 73 min. Tomasz Mikołajczak dryblując kolejnych zawodników przed polem karnym został ścięty z nóg. Sędzia niczego nie widział. 78 min. żółtą kartką ukarany został Damian Podleśny za powolne wznawianie gry. Końcowe minuty to okres nerwowej gry. Sandecja za wszelką cenę dążyła strzelenia kontaktowego gola, ta sztuka udała im się w 90 min. gry, kiedy Bartłomiej Dudzic skierował piłkę do bramki Chojniczanki.

Czyżby fatum końcowych minut „wisiało” nad zespołem gospodarzy, którzy golą tracą po raz kolejny na zakończenie meczu? Chojniczanka zasłużenie wygrała spotkanie. Mimo licznych przeciwności losu, ostatecznie udało się jej dobrnąć do końca i zgarnąć niezwykle cenne 3 punkty!

Kolejny mecz Chojniczanka rozegra 11 kwietnia z GKS Tychy, początek o godz. 13:00.

2. 5 kwietnia 2015  16:26   fzgt (2)   anonim

fanatycy z grodu tura kazdy jeden z nich to rura!

3. 4 kwietnia 2015  18:23   Dzięki za jajko wielkanocne, ...   anonim

Dzięki za jajko wielkanocne, jesteście najlepsi, tylko nie traćcie gola w ostatniej minucie, bo coś często wam sie to zdarza.