Gala taneczna 2020

27 lutego o godz. 18:00 w nowych choreografiach zaprezentują się zespoły, duety i soliści Chojnickiego Centrum Kultury, a także najlepsi tancerze Szkoły Baletowej z Gdańska. Gościem specjalnym koncertu będzie Sebastian Białobrzeski.

Na taneczne wydarzenie zaprasza ChCK.   |  fot. ChCK

Na chojnickiej scenie będzie można zobaczyć prezentacje mistrzyń Polski, w różnych kategoriach tańca artystycznego. W listopadzie 2019, na mistrzostwach Polski Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego tancerki ChCK wytańczyły znakomite miejsca od 1 do 6 w finałach jazz, modern, art show, lyrical jazz, disco dance, w solo, formacji i duetach.

Uświetnieniem gali będzie występ tancerzy ze Szkoły Baletowej w Gdańsku, którzy zaprezentują swoje mistrzowskie choreografie. W Chojnickim Centrum Kultury wystąpi m.in.: Julia Ciesielska (laureatka I miejsca XV Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego „Riga Springs 2019" oraz tytułu Młodego Tancerza Roku 2019).

Angele Villanueva Jara (laureatka I miejsca XXI Ogólnopolskiego Konkursu Tańca, Gdańsk 2019 a także I miejsca XI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Bytomiu), Paulina Grodzińska (laureatka I miejsca XXI Ogólnopolskiego Konkursu Tańca, Gdańsk 2019, II miejsca XV Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego „Riga Springs 2019", stypendystka Miami International Ballet Competition), Artem Rybalchenko (laureat I miejsca XI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Bytomiu).

Gościem specjalnym będzie Sebastian Białobrzeski. Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W latach 1990 – 2009 był czynnym zawodowo tancerzem Opery Bałtyckiej. Na swoim koncie ma liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych. Jest także jurorem festiwali tanecznych z kilkunastoletnim doświadczeniem i wykładowcą na wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tańca. Wspólnie z Anną Gostomczyk-Wieczorkiewicz poprowadzi tegoroczną galę.

Chojnickie Centrum Kultury Czwartek 27 lutego, godz. 18:00. Wstęp wolny.

Ł. Sajnaj

Zapisz